Visas ziņas

Radīts pasaulē pirmais kvantu dzinējs

Radīts pasaulē pirmais kvantu dzinējs

Kanādas Vaterlo universitātes zinātnieki izstrādājuši pasaulē pirmo kvantu termisko dzinēju. Tas pavēstīts preses relīzē Phys.org.

Ierīces izveidei pētnieki izmantoja sistēmu ar spinu 1/2 uz hloroforma molekulas bāzes un pielietoja kodolmagnētiskās rezonanses metodes. Izmantojot radiofrekvences lauku, viņi mainīja oglekļa-13 izotopa kodola magnētisko momentu, lai iegūtu ciklu Otto – termodinamisku ciklu, kas tiek izmantots iekšdedzes dzinējos.

Pēc zinātnieku teiktā – enerģijas starpība starp divām iespējamām kodola magnētiskā momenta orientācijām palielinās un samazinās līdzīgi kā virzuļa virzes kustība automašīnas dzinējā. Izpildot vienu kvantu ciklu Otto, ar maksimālu jaudu termālajam dzinējam ir lietderības koeficients, kas vienāds ar 42 procentiem – tas ir tuvu termodinamiskajai robežai (44 procenti).

Nākotnē pētnieki cer atrast nelielu kvantu termisko mašīnu darbības optimizācijas veidus, demonstrējot to efektivitāti reālos eksperimentos. Tas palīdzēs radīt pilnveidotākus kvantu ledusskapjus skaitļošanas ierīcēm.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top