Mainings

Stronghold vēlas izmantot enerģiju no riepu dedzināšanas kriptovalūtu mainingam

Stronghold vēlas izmantot enerģiju no riepu dedzināšanas kriptopvalūtu mainingam

ASV kriptovalūtas ieguves uzņēmums Stronghold Digital Mining ir nosūtījis Pensilvānijas Vides aizsardzības departamentam pieteikumu atļaujai veikt kriptovalūtu ieguvi, izmantojot enerģiju, kas izdalās, dedzinot riepas. Par to ziņo vietējie plašsaziņas līdzekļi.

Uzņēmums šo iniciatīvu īstenos rūpnīcā Panther Creek, kas atrodas Neskehoningas pilsētā.

Saskaņā ar dokumentiem Stronghold plāno šādā veidā saražot līdz 15% no savas enerģijas jaudas.

Pieteikumā maininga uzņēmums atsaucās uz ASV Vides aizsardzības aģentūras izsniegtajām atļaujām izmantot riepas kā enerģijas avotu citos rūpniecības uzņēmumos štatā.

Uzņēmums nosūtīja pieprasījumu regulatoram jau jūlijā, bet informācija nonāca atklātībā tikai augusta beigās. Vietējie vides aizstāvji gatavo protestu.

Aktīvisti uzsvēra to iekārtu apšaubāmo statusu, kurās jau tiek izmantota līdzīga rūpnieciskās enerģijas ražošanas metode, un uzstāja uz Stronghold darbības aizliegumu.

“Tā kā Panther Creek saražoto elektroenerģiju izmanto kriptovalūtu ieguvei, nevis pārdod to komunālo pakalpojumu sniedzējiem, iekārta būtu atkārtoti jāapstiprina kā sadedzināšanas iekārta, uz kuru attieksies paaugstinātas gaisa piesārņojuma monitoringa prasības,” sacīja Rasels Zerbow no Tīra gaisa padomes.

Vides nevalstiskās organizācijas Earthjustice advokāts Čārlzs Makfedrans (Charles McFedran) norādīja, ka sēra dioksīda un slāpekļa oksīdu emisijas strauji pieauga pēc tam, kad 2021. gadā Stronghold iegādājās Pensilvānijas uzņēmumu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top