Tehnoloģijas

Tesla automašīnas vēl šogad saņems pilnu autopilota sistēmu

Tesla automašīnas vēl šogad saņems pilnu autopilota sistēmu

ASV kompānija Tesla vairākas reizes atlika programmatūras izlaišanu, lai aktivizētu pilnu automātisko pilotēšanas sistēmu.

Autopilota programmatūras pakotnes uzlabotā versija būs pieejama Tesla transportlīdzekļiem ASV līdz šī gada beigām. Tas dos automašīnai iespēju pārvietoties bez vadītāja līdzdalības. Tomēr Tesla elektromobiļu īpašnieki nevarēs izmantot pilnu autopilotu.

Īlons Masks: “Lai gan atjauninājums tiks izlaists jau šogad, uzņēmums nesaņems regulatoru apstiprinājumu sistēmas lietošanai”. Tajā pašā laikā Tesla vadītājs cer, ka 2023. gadā ražotājs spēs pārliecināt regulatorus, ka Full Self-Drive komplekss padara automašīnu drošāku par auto, kurai pie stūres atrodas cilvēks.

Viens no Tesla šķēršļiem ir lielais avāriju skaits, par kurām tiek uzskatīts, ka autopilota sistēma ir vainīga par tām. Nacionālā autoceļu satiksmes drošības pārvalde (NHTSA) izmeklē 38 avārijas, kurās kopš 2016. gada gājuši bojā 19 cilvēki. Savienoto Valstu Transporta departamenta aģentūra un citi regulatori vēl nav izdarījuši slēdzienu par programmatūras kompleksa iesaisti  negadījumos.

Avots: Reuters

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top