Tehnoloģijas

Tesla Dojo superdators atslēdzis Paloalto pilsētā strāvu

Tesla Dojo superdators bija atslēdzis Paloalto pilsētā strāvu

Tesla piektdien atklāja jaunāko sava Dojo superdatora versiju, kas izrādās ir tik jaudīgs, ka savulaik pārtrauca strāvas padevi Paloalto pilsētā.

Dojo ir kompānijas Tesla superskaitļošanas platforma, kas no paša sākuma ir izveidota AI mašīnmācībai un īpaši video apmācībai, izmantojot video datus, kas tiek iegūti no Tesla elektriskajiem transportlīdzekļiem.

Autoražotājam jau ir cits superdators, ko darbina Nvidia GPU, kas ir viens no jaudīgākajiem pasaulē, bet Dojo jaunais dators izmanto Tesla izstrādātos procesorus un infrastruktūru.

Jaunais superdators uzlabos Tesla spēju apmācīt neironu tīklus, izmantojot video datus, kas ir ļoti svarīgi datorredzes tehnoloģijai, lai nodrošinātu autopilota braukšanu.

Kompānijā apgalvo, ka tā var aizstāt 6 GPU blokus ar vienu Dojo bloku (Dojo tile), kas izmaksā mazāk par vienu GPU bloku. Uz plates ir 6 šādi bloki. Viena montāžas plate ir līdzvērtīga “3-4 pilnībā ielādētiem superdatoru statīviem”. Tesla var ievietot divas no šīm sistēmas montāžas platēm vienā Dojo šasijā. Tesla joprojām izstrādā un testē infrastruktūru, kas nepieciešama vairāku bloku apvienošanai, lai izveidotu pirmo Dojo ExaPOD, kura galvenās specifikācijas jau ir zināmas: 1,1 EFLOP, 1,3 TB SRAM un 13 TB liela joslas platuma DRAM.

Mēs zinājām, ka mums ir jāpārdomā visi datu centra infrastruktūras aspekti, lai nodrošinātu vēl nebijušu dzesēšanu un jaudu,” sacīja Bils Čangs, Tesla galvenais sistēmu inženieris Dojo projektam.

Viņiem bija jāizstrādā pašiem sava jaudīga dzesēšanas un barošanas sistēma Dojo skapjiem. Čangs apstiprināja, ka Tesla slēdza savu vietējā elektrotīkla apakšstaciju, testējot Dojo: “Šī gada sākumā mēs sākām mūsu jaudas un dzesēšanas infrastruktūras stresa testēšanu, un mēs varējām palielināt jaudu virs 2MW, pirms slēdzām apakšstaciju un saņēmām zvanu no pilsētas.”

Pašlaik Paloalto ir plānots uzbūvēt septiņus Dojo ExaPOD.

Avots: Electrek

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top