Tehnoloģijas

Tesla elektromobiļu montāža Šanhajas “gigafabrikā” (Video)

Kompānija Tesla ir publicējusi iespaidīgu video, kurā redzams ražošanas process Šanhajas “gigafabrikā”. Šeit apgūta Model 3 elektromobiļu montāža ar augstu automatizācijas pakāpi.

Tesla dibinātājs Īlons Masks (Elon Musk) sākotnēji koncentrējās uz pašu ražotnes izveidi. Pēc Maska teiktā – uzņēmumam vajadzētu izveidot rūpnīcu, kā vienu no saviem produktiem – “Citplanētiešu Dreadnought”(Dreadnought bija īpašs Britu kaujas kuģis ww1 – ātrāks un lielāks kā citi, un aprīkots tikai ar lielkalibra lielgabaliem/šaujamajiem) – savdabīgu mašīnu, kas ražo citas mašīnas. Tikai tas ļaus sasniegt bezprecedenta montāžas ātrumu autorūpniecībā.

Masks uzskata, ka pirmā Model 3 ražošanas līnija, kas tika izvietota ASV, bija “Citplanētiešu Dreadnought” “versija 0.5”, taču dažu gadu laikā automatizācijas pakāpe sasniegs “versiju 3” – kad ražošanas līnijā vairs nebūs cilvēku. Cilvēki tikai apkalpos mašīnas, tās uzlabos un novērsīs traucējumus.  Ķīnā šāda līnija vēl nav izvērsta, bet tā jau ir pilnveidotāka.

Par to liecina produktivitāte: pagājušā ceturkšņa beigās līnija izlaida 4000 automobiļu nedēļā. Pat neņemot vērā pieaugumu, šis rādītājs atbilst 200 000 automašīnām gadā. Jāpiebilst, ka tādu atzīmi līnija sasniedza tikai septiņu mēnešu laikā pēc palaišanas.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top