Tehnoloģijas

Tesla Megapack izveide Apvienotajā Karalistē drīz būs pabeigta

Tesla Megapack izveide Apvienotajā Karalistē drīz būs pabeigta

Austrumjorkšīrā atradīsies Eiropā lielākā Tesla Megapack litija jonu akumulatoru stacionāra enerģijas uzglabāšanas krātuve.

Darbs pie enerģijas krātuves būvniecības Pillswood projekta ietvaros tika veikts paātrinātā tempā iespējamās problemātiskās ziemas dēļ uz Eiropas enerģētikas krīzes fona. Lai gan krātuve jau ir pieslēgta apakšstacijai, nākamgad tiks pieslēgts galvenais elektroenerģijas piegādātājs.

Tas būs Dogger Bank jūras vēja parks. Pirmo divu posmu nodošana ekspluatācijā ir paredzēta 2023. gadā. Viss projekts tiks pabeigts 2026. gadā, un Dogger Bank varēs saražot 4,8 GW elektroenerģijas.

ASV uzņēmuma Tesla Energy elektroenerģijas krātuves darbībai pietiks ar diviem posmiem. Jaunā Tesla Megapack elektroenerģijas krātuve spēs uzglabāt 196 MWh elektroenerģijas. Ar to pietiks, lai uz divām stundām nodrošinātu elektroenerģiju 300 000 mājām.

Pillswood ir viens no trim Tesla projektiem Apvienotajā Karalistē. Amerikāņu ražotājs jau ir uzstādījis enerģijas uzkrāšanas iekārtas ar jaudu 15 MWh un 68 MWh. Visus trīs projektus uzrauga Lielbritānijas uzņēmums Harmony Energy Limited.

Avots: Datacenterdynamics

1 Comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top