Visas ziņas

Vai Twitter” kļūs par maksas sociālās saziņas platformu?

Vai Twitter būs par maksu?

Foto: Unsplash

Twitter” platformas problēma – stagnācija. Tuvākajā nākotnē izaugsme nav paredzēta, un uzņēmuma vērtīgākais tirgus – ASV – ir sasniedzis plato. Tāpēc “Twitter” meklē jaunus veidus, kā gūt peļņu, par to ziņo “Bloomberg”, atsaucoties uz saviem avotiem.

Pārsteidzoši, ka ne platformas lietotāji, ne pats uzņēmums nav apmierināti ar “Twitter” reklāmām. Uzņēmums saka, ka tās neienes tik daudz naudas, kā vēlētos. “Bloomberg” dati liecina, ka “Twitter” globālajā digitālās reklāmas tirgū aizņem pavisam nelielu daļu – 0,8%.

Viens no iespējamajiem variantiem varētu būt “Rogue One”, kā to dēvē “Twitter” iekšienē. Tā ietvaros uzņēmums izskata dzeramnaudas funkcijas ieviešanu autoriem (līdzīgi kā “YouTube”) un maksu par ekskluzīvu saturu (“YouTube”, “Patreon”).

Iespējamā alternatīva ir arī abonements par “TweetDeck” izmantošanu vai arī maksa par papildu funkcijām, piemēram, ziņojumu nosūtīšanas atcelšana vai profila papildu iestatījumi, tostarp jaunas ikonas un uzlabota analītika. Šis jautājums tiek pētīts jau vairākus mēnešus. Tāpat tiek apspriests, vai “Twitter” lietotāji būtu gatavi maksāt par profila iestatījumu pielāgošanu, par ko arī bija uzdots jautājums aptaujā “Twitter” lietotājiem 2020. gada vasarā.

Bet jautājumu par “TweetDeck” maksu uzņēmums apsprieda jau 2017. gadā. Šī platforma ir interesanta profesionāliem lietotājiem un tiem, kuri laikjoslā nevēlās reklāmu. Kā jūs varat redzēt, apmeklējot vietni “TweetDeck”, diskusijas par šo jautājumu nav nav devušas nekādus rezultātus.

Ir jāuzsver, ka neviens no iespējamiem idejiskajiem modeļiem vēl nav izvēlēts. “Twitter” pārdošanas vadītājs Brūss Falks sacīja, ka ieņēmumu palielināšana patiešām var ietvert jaunu abonēšanas funkciju ieviešanu, taču “ir svarīgi atzīmēt, ka mēs joprojām esam ļoti agrīnā šī maksas modeļa attīstības stadijā un negaidām, ka 2021. gadā no šīm funkcijām tiks gūti ievērojami ieņēmumi.”

Pagaidām nav īsti skaidrs, kā “Twitter” plāno ieviest maksas funkcijas. Līdz šim neviena sociālā platforma nav bijusi par maksu, tāpēc nav zināms, vai “Twitter” lietotāji būs gatavi maksāt par to, kas iepriekš bija pieejams par velti.

Ironiski, ka šobrīd “Twitter” platformā nepārtraukti joko par to, ka šī sociālā saziņas vietne joprojām ir bezmaksas, norādot, ka šī ir labākā platforma no visām.

Tāpēc šajā gadījumā visloģiskākais risinājums “Twitter” platformā būtu iekasēt maksu par ekskluzīvu saturu. “Bloomberg” arī pagaidām neko neziņo par ilgi gaidīto tvītu rediģēšanu.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top