Tehnoloģijas

The New York Times: Ukraina ir mainījusi HIMARS pielietošanas taktiku – krievu zaudējumi strauji pieaug

The New York Times: Ukraina ir mainījusi HIMARS pielietošanas taktiku - krievu zaudējumi strauji pieauga

Foto: Latvijas armija

Ukrainas bruņotie spēki ir mainījuši HIMARS raķešu sistēmu izmantošanas taktiku, kuru mērķis tagad ir kazarmas, kurās ir koncentrēti Krievijas militārie spēki, raksta The New York Times, atsaucoties uz militāro analītiķi Maiklu Kofmanu.

Rietumu militārie analītiķi vēsrsa uzmanību uz Kijivas iespējamo jauno pieeju HIMARS pielietošanai. Ukrainas bruņotie spēki iepriekš izmantoja raķetes galvenokārt munīcijas noliktavu un piegādes līniju iznīcināšanai, tagad viņi sākuši mērķēt uz kazarmām un citām karaspēka koncentrācijas vietām.

“Mobilizēto pieplūdums uz priekšējām līnijām padarīja viņus neaizsargātus pret triecieniem, ” Maikls Kofmans.

Viņaprāt, lai gan HIMARS uzbrukumi ir samazinājuši Krievijas priekšrocības artilērijā, pēdējie šo sistēmu uzbrukumi karadarbības gaitu ietekmē mazāk nekā tad, kad tās pirmo reizi tika izmantotas vasarā.

“Pirmais solis Ukrainas ceļā uz uzvaru būs turpināt šo posmu, kurā pretinieks tiek novājināts,” rakstīja Filipss O’Braiens, Sentendrjūsas universitātes (Skotija) stratēģisko studiju profesors, piebilstot, ka Ukraina “paļausies galvenokārt uz tālas darbības rādiusa ieročiem, lai metodiski likvidētu viņu priekšā esošos Krievijas spēkus.”

Krievijas Aizsardzības ministrija vakar atzina lielāko Krievijas karaspēka zaudējumu vienuviet, kad tika likvidētas 63 militārpersonas, apšaudot bāzi Makejevkā ar HIMARS raķetēm. Taktikas maiņa var apstiprināt decembra triecienus ar HIMARS Vāgnera PMC bāzei viesnīcā Kadievkā, Luhanskas apgabalā, kā arī triecienus Krievijas militārajām bāzēm Melitopolē.

Ukrainas bruņotie spēki 3. janvārī ziņoja arī par diviem jauniem uzbrukumiem Krievijas armijai un tehnikai: 1. janvārī Fedorovkas ciema rajonā un 31. decembrī Čulakovkas ciema rajonā, abas apdzīvotās vietas atrodas Hersonas reģionā. Kijiva neprecizēja, kā triecieni tika paveikti, taču norādīja, ka trieciena Čulakovkai rezultātā Krievijas armija zaudēja aptuveni 500 nogalinātu un ievainotu karavīru.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top