Tehnoloģijas

Ukraina karā pret Krieviju ir pielietojusi jaunākās GLSDB bumbas

Ukraina karā pret Krieviju ir pielietojusi jaunākās GLSDB bumbas, kādi rezultāti un ieguvumi

Foto – ilustratīvs

GLSDB plānējošās bumbas ar darbības rādiusu 150 km var palīdzēt Ukrainas bruņotajiem spēkiem kompensēt akūto 155 mm lādiņu trūkumu, taču ne pilnībā, raksta “Forbes”, analizējot Ukrainas pirmo inovatīvā ieroča izmantošanas reizi.

Kamēr republikāņi bloķē ASV palīdzību Ukrainai, Ukrainas artilērija dienā izšauj tikai dažus tūkstošus šāviņu, kas ir varbūt piektā daļa no tā, ko izšauj Krievijas puse.

“Kijivai paveicās, ka ASV prezidenta Džo Baidena administrācija pirms gada, pirms republikāņi sāka izmantot savu nelielo vairākumu ASV Pārstāvju palātā, samaksāja ASV aizsardzības uzņēmumam Boeing un tā partnerim, Zviedrijas uzņēmumam Saab, par GLSDB izstrādi Ukrainai,” norāda publikācija.

GLSDB līguma vērtība bija 33 miljoni ASV dolāru. Viena GLSDB – GBU-39 plānējošā bumba, kas piestiprināta pie papildu M26 raķešu dzinēja – maksā 40 000 ASV dolāru.

“Ukraina varētu saņemt vairākus simtus GLSDB. Protams, ar nosacījumu, ka Boeing un Saab neiztērēs lielāko daļu no šiem 33 miljoniem dolāru izstrādē,” uzsver Forbes.

Tomēr tiek norādīts, ka Ukrainai joprojām ir ārkārtīgi nepieciešami artilērijas lādiņi.

Artilērija katru dienu iznīcina uzbrucējus plašā teritorijā pie frontes līnijas. Dziļo triecienu munīcija, piemēram, GLSDB, ir paredzēta punktveida uzlidojumiem, kas vērsti pret mehanizētās kaujas pamatinfrastruktūru. Apgādes un vadības tīkliem, kas atbalsta un vada kaujas spēkus,” teikts publikācijā.

Forbes uzskata, ka masveida GLSDB triecieni nesekos: “Iespējams, ka ukraiņi ir izšāvuši dažus savus GLSDB uz Krievijas raķešu iekārtām tikai dažus kilometrus no frontes līnijas. Taču nav gaidāms liels skaits triecienu ar plānējošām bumbām. Šādi ieroči nav domāti tieši tam. GLSDB parādīšanās īsti neatrisina Ukrainas pieaugošo artilērijas problēmu.”

Krievi iepriekš parādīja video, kurā it kā redzamas inovatīvā GLSDB ieroča atlūzas. Saskaņā ar Krievijas puses sniegto informāciju munīcija tika izmantota 13. februārī pret mērķi netālu no Kremennas pilsētas Luhanskas apgabalā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top