Visas ziņas

Ukraina – virtuālie aktīvi tiek uzskatīti par finanšu līdzekli

Ukraina pieņem uz FATF politiku balstītus likumus

Ukrainas valdība ir apstiprinājusi nelikumīgi iegūtu naudas līdzekļu legalizēšanas likuma galīgo versiju, kas saskaņā ar finanšu darījumu darba grupas (FATF) politikas vadlīnijām attieksies uz virtuālajiem aktīviem un virtuālo aktīvu pakalpojumu sniedzējiem (VASPs).

Šī gada 6. decembrī Ukrainas likumdošanas institūcija Rada izdeva likuma galīgo versiju, kurā ir norādīts, ka virtuālie aktīvi tiek uzskatīti par finanšu līdzekli, vienlaikus atzīstot arī to iespējamo izmantošanu finanšu noziegumos, piemēram, nelikumīgi iegūtu naudas līdzekļu legalizēšanā, krāpšanā un terorisma finansēšanā.

Tiks verificēta gan naudas sūtītāju, gan saņēmēju identifikācija

Jaunajā likumā ir iekļautas dažas vadlīnijas par to, kā valdība plāno uzraudzīt un regulēt kriptovalūtu tirdzniecību. Viena no vadlīnijām attiecas uz atsevišķiem darījumiem ar kriptovalūtu, ja vērtība ir mazāka par 30 000 grivnām (1300 ASV dolāriem). Šajā gadījumā valdība finanšu uzraudzības nolūkos tikai verificēs kriptovalūtas sūtītāja publisko atslēgu.

Tomēr, tiklīdz darījums pārsniegs šo summu, valdība veiks stingrāku pārbaudi, ieskaitot identitātes verifikāciju, kā arī biznesa attiecību rakstura pārbaudi.

Ja darījumu apjoms pārsniegs 40 000 grivnu (1600 ASV dolārus), VASP būtu jāsniedz iestādēm informācija, ja tirgotāji ir reģistrēti jurisdikcijās, kas neievēro nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas ieteikumus, ja tirgotāji ir ģimenes locekļi vai ārzemnieki un, ja notiek skaidras naudas darījumi.

Birža “Binance” palīdz Ukrainai sagatavot ar kriptovalūtu saistītu likumdošanu

Tiek ziņots, ka pasaules nozīmīgākā birža “Binance” sadarbojas ar Ukrainas varas iestādēm, lai valstī izveidotu ar kriptovalūtām saistītus tiesību aktus. “Binance” parakstīja vienošanās memorandu ar Ukrainas Digitālās pārveides ministriju, lai kopīgi strādātu pie kriptovalūtu juridiskā statusa izveides. “Binance” izpilddirektors Changpeng Zhao (CZ) novembrī paziņoja, ka kriptovalūtu legalizēšanai un progresīvu tiesību aktu pieņemšanai varētu būt galvenā loma, lai panāktu pozitīvu ekonomikas izaugsmi, kā arī piesaistītu papildu investīcijas.

Vienošanās ietvaros ministrija un birža “Binance” plāno izveidot darba grupu, kas pievērsīsies blokķēdes tehnoloģijas ieviešanas stratēģijai un veidos “jaunu virtuālo aktīvu un virtuālo valūtu tirgu Ukrainā”.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top