Tehnoloģijas

Ar jaunajām Volvo automašīnām vairs nav iespējams braukt ar ātrumu virs 180 km/h

Volvo automašīnās maksimālais ātrums tiks ierobežots

Volvo ir viena no kompānijām, kas cenšas maksimāli rūpēties par drošību. Kompānijas automašīnas iepriekš ilgi ir noturējušas visdrošāko vidū, un arī tagad nekas daudz nav mainījies.

Tomēr Volvo iet tālāk. Pērn kompānija paziņoja, ka drīz visām jaunajām automašīnām būs maksimālais ātruma ierobežojums – 180 km/h. Un tagad Zviedrijas autoražotājs ir publicējis preses relīzi, kurā teikts, ka šis ierobežojums ir ieviests. Ikviena jaunā automašīna, kas noripo no Volvo konveijera, nebrauc ātrāk par 180 km/h. Precizēsim: runa nav tikai par pašiem jaunākajiem modeļiem, bet par visiem jauniem auto.

Papildus tam – tagad ikviena Volvo automašīna atbalsta Care Key funkciju, kas ļauj auto īpašniekam uzstādīt papildu ātruma ierobežojumus, ja automašīnu nodod citam autovadītājam. Piemēram, ja īpašnieks atdod atslēgas dzīvesbiedrei vai bērnam (attiecīga vecuma), par kuru auto vadīšanas spējām viņš nav pilnībā pārliecināts, tad var uzstādīt citu ātruma limitu.

Maksimālā ātruma ierobežojumu Volvo izskaidro tā, ka, pārsniedzot noteiktu ātruma slieksni, automašīnas drošības un ceļa infrastruktūras tehnoloģijas ir nepietiekamas nopietnu traumu un cilvēku bojāejas novēršanai avārijas gadījumā. Turklāt braukt pat ar ātrumu 180 km/h, nemaz nerunājot par lielāku, vienkārši nav iespējams – ja vien nepārkāpj ceļu satiksmes noteikumus lielākajā daļā pasaules valstu.

Avots: Volvocars

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top