Tehnoloģijas

Nākamās paaudzes Volvo automašīnas būs aprīkotas ar autopilota funkciju

Nākamās paaudzes Volvo automašīnās tiks izmantota Luminar tehnoloģija

Kompānija Volvo Cars paziņojusi par sadarbību ar kompāniju Luminar, kas specializējusies LIDAR (LIght Detection And Ranging) tehnoloģijas izstrādē (lāzerskenēšanas jeb LIDAR tehnoloģija). Saskaņā ar vienošanos – Luminar LIDAR tehnoloģiju izmantos nākamās paaudzes Volvo automašīnās. Turklāt partneri plāno laist klajā pirmo Volvo sistēmu pilnībā pašvadāmai kustībai pa automaģistrālēm.

Jaunās paaudzes automašīnu Volvo Cars moduļu arhitektūra – SPA 2, kas aparatūras līmenī ir sagatavota pašvadāmas kustības ieviešanai – parādīsies 2022. gadā, turklāt Luminar Lidars tiks iebūvēts automašīnas jumtā.

Automašīnas uz SPA 2 bāzes atbalstīs programmatūras atjauninājums pa bezvadu tīklu. Ja lietotājs vēlēsies – varēs aktivizēt funkciju Highway Pilot, kas nodrošina pilnībā pašvadāmu kustību pa automaģistrālēm, tiklīdz tiks apstiprināta tās drošība atsevišķām ģeogrāfiskām vietām un apstākļiem.

Papildus funkcijai Highway Pilot – Volvo Cars un Luminar pēta iespēju izmantot lidarus autovadītāja palīdzības sistēmās (ADAS) ar iespēju aprīkot visus nākamos automobiļus uz SPA2 bāzes ar Lidars standarta komplektācijā.

Avots: Volvocars

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top