Tehnoloģijas

AirPods vai Powerbeats Pro austiņās būs jauns sensors?

Powerbeats Pro jaunumi 2020

Foto ilustratīvs

Tas var ievērojami paplašināt austiņu funkcionalitāti.

Kamēr gaidām AirPods Studio, kas – spriežot pēc baumām – jau ir nonākušas ražošanā un tiks parādītas tiešsaistes konferencē WWDC 2020,  internetā ir atrodama jau jauna informācija par nākamajām Apple austiņām.

DigiTimes jau tagad ziņo, ka divu gadu laikā kompakto AirPods jaunajām versijām būs ārējā apgaismojuma sensors (Ambient Light Sensors – ALS). No pirmā acu uzmetiena tā šķiet diezgan dīvaina izvēle austiņām. Tiek vēstīts, ka tiks izmantota kāda Taivānas tehnoloģija ASE.

Kāpēc tas vajadzīgs?

Šo tehnoloģiju var izmantot vairākos gadījumos. Visvienkāršākais variants – šāds sensors spēs noteikt, kur atrodas austiņas: ausīs vai lietotājs tās ir izņēmis. Saņemot informāciju no sensoriem,  austiņas uzliks mūziku uz pauzes.

Ideja ir vienkārša, bet ne visai saprotams – kāpēc Apple uz kaut ko dārgāk ražojamu jāmaina jau tāpat labi funkcionējošais sensors.

Cits iespējamais iemesls – austiņas būs ne tikai mūzikas klausīšanās rīks, bet arī veselības monitoringa līdzeklis:

ASE ļauj ierīcēm kontrolēt sirdsdarbības ātrumu, soļu skaitu un veselības stāvokli, kā arī nolasīt galvas kustības.

Pēc visa spriežot – ja runa ir par sirdsdarbību, tad austiņās varētu būt pulsa oksimetru funkcija. Slimnīcās tie tiek piestiprināti uz pacienta pirksta un, izmantojot infrasarkano gaismu, kontrolē ne tikai sirdsdarbību, bet arī skābekļa daudzumu asinīs.

Ja šī tehnoloģija nonāks AirPods, tad radīsies jautājumi par austiņu formu, jo AirPod pašreizējā veidā nav piemērotas pulsa oksimetru izmantošanai. Tādēļ visai iespējams, ka šī tehnoloģija nenonāks AirPods, bet gan Powerbeats Pro.

Šajās sportam paredzētajās austiņās būtu visai loģiski ieviest šādu tehnoloģiju, jo treniņu laikā ir jāsaprot – kā uzvedas sportista organisms.

Taču jāsaprot – baumas par tehnoloģijām neliecina, ka šīs tehnoloģijas kādreiz tiks ieviestas.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top