BitCoin

ASV valdība konfiscējusi vairāk nekā 500 BTC, kas piederēja irāņiem

Konfiscēti bitkoini

Irānas blockchain asociācijas vadītājs pastāstīja, ka pagājušā gada laikā ASV valdība konfiscēja vairāk nekā 500 bitkoinu, kas piederēja šīs valsts pilsoņiem. Un šis skaits turpina palielināties.

Sepers Muhammadi, kurš ieņem Irānas blockchain asociācijas prezidenta posteni, atzīst, ka nezina precīzu konfiscēto BTC daudzumu, bet to skaits var pārsniegt 500 bitkoinu (vairāk nekā 3,8 milj. $). Situāciju pasliktina fakts, ka irāņiem nav tiesisku sviru savu digitālo aktīvu atgūšanai.

“Pagājušajā gadā nenoteiktu iemeslu dēļ ASV valdība konfiscēja lielu daudzumu bitkoinu un šis process arvien turpinās. Daži cilvēki domā, ka konfiskācija saistīta ar bitkoinu īpašnieku Amerikas sankciju apiešanu”, – saka Muhammadi.

Atzīmēsim, ka aprīlī Irānas centrālā banka aizliedza valsts bankām un finanšu institūtiem strādāt ar kriptovalūtām. Tāda lēmuma iemesls bija iespēja izmantot monētas ienākumu atmazgāšanai un terorisma finansēšanai.

“Konfiscēto bitkoinu īpašnieki nevar piemērot nekādus tiesiskus līdzekļus pret ASV šai valstī, jo Irānā kriptovalūtas ir aizliegtas. Asociācija meklē iespēju izmantot starptautiskās tiesiskās normas – bet līdz šim nav atrasts eksperts, kurš uzņemtos šo lietu”, – uzsver Muhammadi.

Atgādināsim, ka janvārī ASV Federālais maršalu dienests pārdeva gandrīz 4000 bitkoinu, kas bija konfiscēti noziedzniekiem. Bet pavisam nesen, 20. jūlijā, Lielbritānijas policija realizēja konfiscētos bitkoinus 1,5 milj. $ apmērā.

Atgbādināsim ka arī Bulgārija ir 213519 bitkoinu īpašniece, kas ir gandrīz 1,5 mljrd. $ – un tas ir gandrīz 3% valsts IKP. No kurienes tad tik nelielai valstij tādas bagātības? Šie bitkoini tika konfiscēti noziedzīgam grupējumam pēc tam, kad policija bija arestējusi tās dalībniekus

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top