BitCoin

Pieci lielākie bitkoinu turētāji, kurus mēs zinām

Bitkoinu īpašnieki

Visā bitkoina pastāvēšanas laikā ir iegūti nedaudz vairāk nekā 17 miljoni monētu, bet to kopējā vērtība šobrīd ir 114,6 mljrd. $. Ar tik iespaidīgu ciparu tikai 5 turētājiem pieder aptuveni 10% kopējās emisijas. Šodien mēs jums pastāstīsim par visietekmīgākajiem pirmās kriptovalūtas turētājiem, par tiem kuri ir zināmi.

Satoši Nakamoto

Nevienam nav nekāds jaunums, ka bitkoina izveidotājs ir arī vislielākais monētu turētājs. Viņam pieder 1,1 milj. BTC, kas pēc pašreizējā kursa ir vairāk nekā 7 mljrd. $. Neskatoties uz tik iespaidīgu bagātību, Nakamoto personība skaidri nav zināma. Nav iespējams arī viennozīmīgi pateikt – vai tas ir viens cilvēks, grupa vai pat valdības organizācija. Vienu lietu var pateikt pavisam droši – viņa kontā bitkoinu ir vairāk kā nevienam citam.

Bulgārija

Mazāk gaidīts šī saraksta dalībnieks – vesela valsts. Tomēr Bulgārija ir 213519 bitkoinu īpašniece, kas ir gandrīz 1,5 mljrd. $ – un tas ir gandrīz 3% valsts IKP. No kurienes tad tik nelielai valstij tādas bagātības? Šie bitkoini tika konfiscēti noziedzīgam grupējumam pēc tam, kad policija bija arestējusi tās dalībniekus. Varas iestādes apsūdzēja grupējumu par iejaukšanos valsts nodokļu sistēmā. Šobrīd nav zināms, ko Bulgārija plāno darīt ar šiem bitkoiniem – šai sakarā nekādi oficiāli paziņojumi nav bijuši.

Bitfinex

Kriptovalūtu birža Bitfinex, kas ieņem ceturto vietu pēc tirdzniecības diennakts apjoma, tiek uzskatīta par lielāko bitkoinu turētāju savas darbības sfērā. Kompānijas kontos ir 163 133 BTC, kas pārsniedz 1 mljrd. $. Birža droši aizsargā savu bagātību un uzglabā tās aukstajā makā, lai izvairītos no uzlaušanas un zādzības.

FIB

2013. gadā ASV federālais izmeklēšanas birojs kļuva par vienu no lielākajiem bitkoinu īpašniekiem pasaulē, iegūstot 144 000 BTC. Šīs monētas tika konfiscētas nelikumīgai platformai Silk Road un tās izveidotājam Rosam Ulbrihtam. Lai būtu kā būdams – šobrīd FIB jau ir pārdevis lielu daļu šo bitkoinu.

Brāļi Vinklvosi

Slavenajiem bitkoinu miljardieriem Taileram un Kameronam Vinklvosiem pieder aptuveni 92000 BTC. Ja tic leģendai, tad viņi tos iegādājās par naudu, kuru tiesas ceļā atņēma Facebook dibinātājam Markam Zakerbergam. Pirkuma brīdī BTC cena bija aptuveni 120 $, un brāļi par tiem iztērēja 11 milj. $. Tagad viņu investīcija pieaugusi vairāk nekā 55 reizes, tomēr Vinklvosi nedomā šķirties no saviem bitkoiniem: viņi uzskata, ka pat cena 20000 $ par vienu bitkoinu nebija maksimālā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top