Tehnoloģijas

Audi e-tron GT piedzīvo vērienīgu pasaules pirmizrādi

Audi e-tron GT piedzīvo vērienīgu pasaules pirmizrādi

Audi e-tron GT pasaules pirmizrāde

Šodien, 9. februārī, vērienīgā tiešsaistes pasākumā Audi prezentēja e-tron GT – zīmola 2021. gada nozīmīgāko modeli. Ar e-tron GT Audi demonstrē to, cik aizraujoša var būt elektriskā mobilitāte. Četru durvju kupeja apvieno pārsteidzošu dizainu ar jaudīgu piedziņu un dinamisku vadību. Šis ir jaunas ēras sākums Audi zīmolam.

Audi Progresa dienā, tiešsaistē pulcējot Audi vadību, e-tron GT dizaina izstrādātāju Marku Lihti (Mark Lichte) un Progresa dienas stāstniekus un vēstnešus – aktieri Tomu Hardiju (Tom Hardy), dizaineri Stellu Makartniju (Stella McCartney) un dziedātāju Žanellu Monē (Janelle Monae) – prezentēts šī gada Audi gaidītākais modelis.

Tas ir Audi, kādu pasaule līdz šim nav redzējusi. Ar e-tron GT modeli zīmols demonstrē savus plānus veidot aizraujošu nākotnes mobilitāti. Abi Gran Turismo modeļi – e-tron GT quattro un RS e-tron GT– ar pilnībā elektrisku piedziņu ir jaudīgi, ātri un dinamiski, turklāt tie nerada videi kaitīgus izmešus. Šīs īpašības papildina spēcīgs raksturs, kas no jauna atspoguļo Gran Turismo ideju.

“Šī ir vēsturiska diena zīmolam. Progresa dienā mēs prezentējam ne vien jaunu modeli, bet arī Audi nākotnes nostāju. Esmu patiesi gandarīts apgalvot, ka e-tron GT jau vasaras sākumā būs pieejams Latvijā un sniegs mūsu klientiem vēl nebijušu braukšanas pieredzi,” stāsta Ilgvars Ļubka, Audi zīmola vadītājs Latvijā un Lietuvā.

Audi prezentēja e-tron GT – zīmola 2021. gada nozīmīgāko modeli

Audi e-tron GT

Audi e-tron GT eksterjers ir dinamisks mākslas darbs. Katra virsma un līnija ir harmoniska, sākot ar priekšējiem lukturiem, kas papildu komplektācijā pieejami ar lāzera gaismām, un beidzot ar lielo gaisa izkliedētāju aizmugurē. Koptēls rada iespaidu, ka auto dizainu būtu veidojis vējš. Virsbūves līnijas ir aerodinamiskas, bet pretestības koeficients ir 0,24. Arī interjers atbilst klasiskam Gran Turismo dizainam – autovadītāja un priekšā sēdošā pasažiera sēdekļi uzstādīti sportiski zemā pozīcijā un tos atdala plata centrālā konsole, savukārt aizmugurējie sēdekļi nodrošina pietiekami daudz vietas arī pieaugušajiem. Neuzkrītošā interjera dizaina elegance izceļ automobiļa progresīvo raksturu.

Gran Turismo konceptuāli ir sportisks, garām distancēm piemērots automobilis ar pirmšķirīgu dinamisku vadāmību. Arī Audi e-tron GT piemīt šīs īpašības. Atkarībā no modeļa elektriskie motori rada 476 ZS vai 598 ZS jaudu, nodrošinot dinamiska spurta iespējas. e-tron GT ir iespaidīga nobraukšanas distance ar vienu uzlādi – līdz pat aptuveni 488 kilometriem (WLTP ciklā), ko nodrošina akumulators ar 86 kWh ietilpību. Tā 800 voltu tehnoloģija nodrošina ātru līdzstrāvas uzlādi ar neto jaudu līdz 270 kW. Arī balstiekārta ir balstīta uz dinamikas un komforta līdzsvaru, pateicoties tādām tehnoloģijām kā Audi Drive Select, visu riteņu stūrēšanai, kontrolējamiem amortizatoriem, trīs tvertņu pneimatiskajai balstiekārtai, elektriskajai visu riteņu piedziņai un aizmugurējās ass diferenciāļa bloķētājam. Riteņu disku izmērs var sasniegt 21 collu, bet bremžu diskiem, kas papildu komplektācijā pieejami ar oglekļa šķiedras keramiku, izmērs ir līdz 420 milimetriem.

Tāpat kā visi Audi modeļi, arī e-tron GT ir pilnībā savienots. Informācijas un izklaides sistēma, Audi Connect nodrošinātie tiešsaistes pakalpojumi un autovadītāja asistentu sistēmas ir mūsdienu prasībām atbilstošas. Ņemot vērā, ka dinamiskam mākslas darbam ir arī labi jāskan, Audi radījis e-tron GT unikālu skaņu. Tas skan jaudīgi un progresīvi.

Fakti un skaitļi par Audi e-tron GT quattro un Audi RS e-tron GT

Pozicionējums

 • Gran Turismo filozifijas reinterpretācija – četru durvju kupeja ar elegantu un dinamisku dizainu un jaudīgu elektrisko piedziņu. Lieliska pārliecība garos maršrutos un ikdienas braukšanā.
 • RS e-tron GT simbolizē Audi un Audi Sport elektrifikācijas jaudu.
 • Izteiksmīgs automobilis; ieskats nākotnes Audi dizainā.

Eksterjera dizains, aerodinamika un virsbūve

 • Gran Turismo dizains, kas izstrādāts ar uzsvaru uz elektrisku mobilitāti – sportiskums un komforts apvienojumā ar ilgtspēju.
 • Sportiskas proporcijas – lieli riteņi, plats, zems siluets, gara riteņu garenbāze.
 • Plūstošas dizaina līnijas kā jauns dizaina elements – efektivitātes radīta estētika.
 • Skulpturāls dizains – zema apgriezta Singleframe reste automobiļa krāsā, izteiksmīgi quattro elementi, aizmugure ar izteiktu robojumu.
 • Zems pretestības koeficients vien 0,24 apmērā nodrošina augstu efektivitāti un garu nobraukšanas distanci. Aktīvi aerodinamikas elementi ar regulējamām gaisa lūkām bremzēm un radiatoriem, kā arī aizmugurējais spoileris, kas izvirzāms vairākos posmos. Noslēgta automobiļa apakša un plats gaisa izkliedētājs.
 • Augsta izturība un drošība pret negadījumiem, pateicoties īpaši augstas izturības tēraudam pasažieru pusē un pastiprinātam akumulatora korpusam. Alumīnija ārējā “čaula”.
 • Garums – 4,99 metri, platums – 1,96 metri, augstums – vien 1,41 metrs. Lēzena virsbūves līnija, bagāžas nodalījums ar 405 litru ietilpību aizmugurē.

Priekšējie lukturi un gaismas

 • Matrix LED priekšējie lukturi RS e-tron GT modelī ir standarta komplektācijā, bet e-tron GT quattro pieejami papildu komplektācijā.
 • Matrix LED priekšējie lukturi ar Audi lāzera gaismām abos modeļos piedāvāti papildu komplektācijā. Tie dubulto tālo gaismu stara attālumu.

Interjera dizains

 • Instrumentu panelis vērsts uz autovadītāju ar “monoposto” raksturu, plašuma sajūta.
 • Zema sēdekļa pozīcija un plata centrālā konsole, aizmugurējais sēdeklis piemērots arī pieaugušajiem.
 • Ilgtspēja sastop sportiskumu un komfortu – interjerā nav izmantota āda, ievērojama daļa apdares izgatavota no pārstrādātiem materiāliem.

Piedziņa un enerģijas atgūšana

 • Elektriskā visu riteņu piedziņa ar vienu pastāvīgās ierosmes sinhrono agregātu (PSM) priekšējā un aizmugurējā asī. Divu pārnesumu ātrumkārba aizmugurējā asī.
 • Audi e-tron GT quattro jauda ir 476 ZS un 630 Nm griezes moments, bet RS e-tron GT jauda ir 598 ZS un 830 Nm griezes moments. ”Launch Control” uz maksimums 2,5 sekundēm nodrošina jaudu 530 ZS e-tron GT un 646 ZS RS
 • 0-100 km/h 4,1 vai 3,3 sekundēs (RS modelim). Maksimālais ātrums 245/250 km/h.
 • Inteliģenta braukšanas ar izslēgtu motoru kontrole un enerģijas atgūšana bremzējot līdz 265 kW.

Akumulators un termiskā pārvalde

 • Litija jona akumlators ar neto enerģijas ietilpību līdz 86 kWh (93 kWh bruto) un 800 voltu sprieguma līmeni. 396 elementi 33 moduļos.
 • Maiņstrāvas lādēšana ar 11 kW jaudu standarta komplektācijā un ar 22 kW jaudu būs pieejama neilgi pēc automobiļu laišanas tirgū. Līdzstrāvas maiņa ar jaudu līdz 270 kW standarta komplektācijā.
 • Nobraukšanas distance ar vienu uzlādi līdz 488 kilometriem WLTP ciklā (tā tiek prognozēts Audi e-tron GT quattro modelim). Ļoti īsi uzlādes laiki – tikai piecas minūtes aptuveni 100 km nobraukšanas distancei.
 • Izsmalcināta termiskā pārvalde ar četriem dzesēšanas cikliem, efektīvs siltumsūknis standarta komplektācijā, kas nodrošina ātru līdzstrāvas lādēšanu, esot ceļā.
 • e-tron Charging Service ar aptuveni 200 000 uzlādes punktu Eiropā; pievilcīgas cenas.

Balstiekārta

 • Zems smaguma centrs un pirmšķirīgs noslodzes sadalījums pa asīm, pateicoties akumulatora un elektrisko motoru izvietojumam.
 • Standarta komplektācijā – kontrolējami amortizatori, aizmugurējās ass diferenciāļa bloķētājs, Audi Drive Select dinamiskās vadības sistēma.
 • Papildu komplektācijā (RS modelim standarta komplektācijā) – kontrolējams aizmugurējās ass diferenciāļa bloķētājs un trīs tvertņu adaptīvā pneimatiskā balstiekārta. Papildu komplektācijā abiem modeļiem – visu riteņu stūrēšana.
 • Bremžu diski ar volframa karbīda pārklājumu papildu komplektācijā (RS modelim standarta komplektācijā). Oglekļa šķiedras keramikas bremžu diski abiem modeļiem pieejami papildu komplektācijā.
 • 19-21 collas riteņu diski.

Autovadītāja asistentu sistēmas

Audi pre sense drošības sistēma standarta aprīkojumā. Kā izvēle pieejamas Tour, City un Park komplektācija. Adaptīvā kruīza kontrole un (attālinātas) parkošanās asistents.

e-tron sporta skaņa

 • Standarta komplektācijā pieejamā AVAS skaņa ir krietni skanīgāka kā likumīgi noteiktais minimums.
 • Papildu komplektācijā pieejama e-tron sporta skaņa papildu eksterjera un interjera skaņai – atkarībā no Audi Drive Select uzstādījumiem.

Pārvaldība un ekrāni

Informācijas un izklaides sistēma un Audi Connect

Meistarība sastop viedo rūpnīcu

 • e-tron GT ražošana Audi Böllinger Höfe rūpnīcā Nekarsulmā – viedu ražošanas tehnoloģiju un meistarības kombinācija.
 • Oglekļa neitrāla ražošana, videi draudzīgas elektroenerģijas un biogāzes izmantošana.
 • Neatkarīga, inovatīva virsbūves izstrādes nodaļa, ar Audi R8 kopīga montāžas līnija.
Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top