Bitcoin Gold

Bitcoin Gold komanda paziņojusi par hardforku

Bit‏coin Gold forksBitcoin Gold komanda paziņojusi par gaidāmo hardforku savā tīklā divu problēmu risināšanai, kas saskaņā ar izstrādātāju teikto padara blockchain monētas viegli ievainojamas: tie ir ASIC maininga draudi un uzbrukuma realizācijas iespējamība 51%. Oficiālajā paziņojumā komanda saka:

Mēs to darām divu iemeslu dēļ: mums jānovērš draudi no asiku puses algoritmam Equihash, kā arī jāveic pasākumi, lai paaugstinātu mūsu blockchain drošību saistībā ar nesenajiem uzbrukumiem 51%.

Lai novērstu maininga iespēju ar asikiem, Bitcoin Gold izmanto algoritmu Equihash Proof-of-Work, bet kompānijas Bitmain Antminer Z9 izlaide ir padarījusi iespējamu šīs monētas ASIC mainingu. Jaunajā atjauninājumā komanda aizstās esošo algoritmu Equihash ar jauno Equihash-BTG. Tas palielinās ASIC mainingam nepieciešamo atmiņas apjomu, kam vajadzētu to padarīt par neizdevīgu.

Pagājušajā mēnesī  Bitcoin Gold sakompromitēja uzbrukums 51%, kas izraisīja monētu zādzību 18 milj. $ apmērā. Komanda paziņo, ka jaunā algoritma ieviešana krasi samazinās nepieciešamo hashrate, un tam vajadzētu apgrūtināt tamlīdzīgu tīkla pārņemšanu.

Fork neizraisīs jaunas monētas izveidi. Izstrādātāju komanda jau ir uzsākusi pārejas procesu, tomēr precīzs hardforka datums pagaidām netiek atklāts.

Otra Equihash algoritma pārstāvji Zcash pagaidām nav viennozīmīgi konkretizējuši savus plānus pēc Bitmain Antminer Z9 palaišanas tirdzniecībā, bet nosliece uz cīņu pret asikiem ir arī no turienes dzirdama.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top