Valūtas

Centrālo banku un privāto kompāniju sacīkstes maksājumu digitalizācijā

Centrālo banku un privāto kompāniju sacīkstes maksājumu digitalizācijā

Centrālajām bankām ir jāpaātrina digitālo valūtu (CBDC) izstrāde un izlaide, lai nezaudētu sacīkstēs ar privātām kompānijām, –  uzskata Anglijas Bankas galvena kasiere un direktore Sara John. To ziņo The Telegraph.

Viņa uzskata, ka CBDC jākļūst par centrālo banku atbildi uz lielo tehnoloģisko kompāniju stablecoin izstrādi.

Bezdarbība izraisīs to, ka regulatoram tik un tā nāksies censties panākt privāto sektoru digitālo maksājumu sfērā, – piebilda Sara John.

“Absolūti pareizi, ka centrālās bankas domā par to – vai valsts vai privātais sektors nākotnē būs labākie digitālās valūtas provaideri”, – uzsvēra Anglijas Bankas pārstāve.

Centrālās bankas arvien aktīvāk iesaistās digitālo valūtu izpētē un izstrādē. Pagājušajā gadā plašsaziņas līdzekļi ziņoja par Ķīnas Tautas bankas gatavību laist klajā CBDC. Domājams, ka koronavīrusa epidēmija valstī paātrinās šo procesu.

Japānā likumdevēji, kuri norūpējušies par Ķīnas plāniem, aicināja emitēt savu digitālo valūtu. Japānas Banka paziņojusi par gatavību izpētīt tādu iespēju.

Zviedrijas Banka jau paziņojusi par elektroniskās kronas testēšanas uzsākšanu, bet Ukrainas Nacionālā banka prezentējusi e-grivnas testu rezultātus.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top