Valūtas

Čārlijs Lī par hakeru uzbrukumiem kriptovalūtām

Hakeru uzbrukumi ir ļoti nopietna problēma visām kriptovalūtām

Hakeru uzbrukumi ir ļoti nopietna problēma visām kriptovalūtām. Litecoin izveidotājs Čārlijs Lī – gluži pretēji – uzskata tos par visai labu priekšrocību. Nesen viņš paziņoja, ka labam kripto projektam pēc definīcijas būtu jādraud tas, ka viens maineris var pārņemt hash rate.

Hakeru tests

Lī publicējis vairākus komentārus saistībā ar neseno 51 procenta uzbrukumu Ethereum Classic tīklam. Diskusijas gaitā ar Twitter lietotājiem Litecoin izveidotājs sniedza diezgan interesantu paziņojumu.

Decentralizētai kriptovalūtai pēc definīcijas būtu jādraud uzbrukums 51 neatkarīgi no tā, vai hakeru mērķis ir hash rate, steikings vai citi sistēmas resursi. Ja monētai nevar uzbrukt pēc tāda scenārija – tad tā ir centralizēta.

Ar savu atbildi Lī atbalstīja lietotāja ar segvārdu CryptoTesla viedokli.

Ja projektam nevar uzbrukt, tad tas ir centralizēts.

Ja projektam nevar uzbrukt, tad tas ir centralizēts

Ethereum Classic komanda līdz pat šim izvairās no termina “uzbrukums 51” un pilnībā neatzīst notikušo incidentu. 7. janvārī programmētāji raksturoja incidentu kā “egoistisku mainingu”.

Tikai trīs dienas vēlāk izstrādātāju Twitter parādījās jauns paziņojums. Tagad par notikušā oficiālu iemeslu tiek uzskatīta Ķīnas kompānijas Linzhi jaunā asika testēšana algoritmā Ethash. Firmas vadītājs atspēkoja šos paziņojumus, bet pēc kāda laika Ethereum Classic komanda dzēsa savu tvītu. Atgādinām – Linzhi vadība iepriekš pauda nopietnas bažas par  Ethereum Foundation vēlmi “izskaust” ASIC mainingu no Ethereum ekonomiskā modeļa.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top