Tehnoloģijas

Jaunais “Porsche Taycan”: uzlabots gandrīz visās jomās

Jaunais “Porsche Taycan”: uzlabots gandrīz visās jomās

“Porsche” ir veicis īpaši vērienīgus elektriskā “Taycan” uzlabojumus – jaunajām modeļa versijām ir lielāka jauda un nobraucamais attālums, straujāka paātrināšanās un ātrāka uzlāde, kā arī uzlabots jauno “Taycan” dizains un izteiktāk diferencēti “Turbo” modeļi, informēja uzņēmumā.

Jau uzreiz pēc nonākšanas tirgū visi trīs virsbūves varianti tiks piedāvāti ar plašām modifikācijām – “Taycan” sporta sedans, daudzpusīgais “Taycan Cross Turismo”, kas pieejams ar bezceļu aprīkojumu, un sportiskais, taču vienlaikus praktiskais “Taycan Sport Turismo”. Visi šie modeļi ir pieejami ar aizmugurējo un visu riteņu piedziņu. Visām “Taycan” versijām ir vēl plašāks aprīkojums standarta komplektācijā, un tām ir jaunākās paaudzes “Porsche Driver Experience” ar uzlabotu displeja un vadības koncepciju. Atjauninātās versijas “Porsche” centros nonāks 2024. gada pavasarī.

Ceļā uz sērijveida ražošanu izstrādes inženieri un testa piloti ar maskētām testa automašīnām ir nobraukuši vairāk nekā 3,6 miljonus kilometru visā pasaulē, lai turpinātu pilnveidot pirmo “Porsche” pilnībā elektrisko sporta automobili. Uzņēmums ir saražojis gandrīz 150 000 “Taycan” vienību. Svarīgākie “Taycan” tirgi ir ASV, Lielbritānija, Vācija un Ķīna.

“Ar “Taycan” 2019. gada beigās mēs sākām jauno e-mobilitātes ēru. Šis modelis uzreiz izrādījās revolucionārs un inovatīvs pionieris elektrisko automobiļu segmentā. Šo veiksmes stāstu turpinām ar būtiski atjaunināto “Taycan”. Modeļu līnija ir sasniegusi jaunas virsotnes veiktspējas ziņā, izcilu braukšanas dinamiku, kas sagādā lielu baudu. Vienlaikus mums izdevās ievērojami uzlabot efektivitāti, nobraucamo attālumu, izmantojamību ikdienā un komfortu,” stāsta modeļu līnijas vadītājs Kevins Gīks.

Jaunais “Porsche Taycan”: uzlabots gandrīz visās jomās

New Porsche Taycan

Vēl lielāka veiktspēja

Visi atjauninātie modeļi paātrinās daudz ātrāk nekā to priekšgājēji. Divi šo modeļu variantu piemēri ar atšķirīgām specifikācijām: “Taycan” un “Taycan Turbo S” kā sporta sedani no 0 līdz 100 km/h paātrinās tikai 4,8 un 2,4 sekundēs. Tādējādi tie ir par 0,6 un 0,4 sekundēm ātrāki par savu modeļu priekšgājējiem.

Ar jauno “push-to-pass”* funkciju, kas iekļauta “Sport Chrono” pakotnē, atkarībā no modeļa tikai ar vienu pogu desmit sekundēs pieejams jaudas palielinājums pat par 70 kW. Lielāks paātrinājums parasti tiek panākts ar lielāku sistēmas jaudu. Piemēram, bāzes “Taycan” jauda ir par 60 kW lielāka nekā iepriekš. Modelim “Taycan Turbo S” tie ir papildu 140 kW ar “Launch Control” starta funkciju. Tā augstākā modeļa sistēmas jauda tiek palielināta līdz 700 kW/952 ZS.

Jaunais “Porsche Taycan”: uzlabots gandrīz visās jomās

New Porsche Taycan

Par vairāk nekā 35% lielāks nobraucamais attālums salīdzinājumā ar modeļa priekšgājēju

Atkarībā no virsbūves varianta un dzinēja nobraucamais attālums saskaņā ar WLTP ir palielinājies līdz 678 kilometriem – par 175 kilometriem jeb 35% vairāk salīdzinājumā ar iepriekšējo “Taycan” modeli.

Atjauninātajam “Taycan” ir nepieciešams ne tikai mazāk uzlādes pieturu garākos braucienos nekā tā priekšgājējam, bet tas arī ātrāk uzlādējas. Piemēram, 800 voltu līdzstrāvas uzlādes stacijās to var uzlādēt ar jaudu līdz pat 320 kW, kas ir par 50 kW vairāk nekā iepriekš. Jaunā veiktspējas akumulatora (“Performance Battery”) ātrās uzlādes logs ir ievērojami paplašināts. Tas nozīmē, ka uzlādes jaudu, kas pārsniedz 300 kW, var uzturēt līdz pat piecām minūtēm un pat zemā temperatūrā ātrāk var sasniegt ļoti lielu uzlādes jaudu.

Atkarībā no individuālā braukšanas stila un citiem mainīgajiem lielumiem tas var uz pusi samazināt nepieciešamo laiku, lai automobiļa akumulatoru uzlādētu no 10 līdz 80% salīdzinājumā ar iepriekšējo modeli. Pirmās paaudzes “Taycan” uzlādes ilgums no 10 līdz 80% piecpadsmit grādu temperatūrā pēc Celsija ir 37 minūtes. Tajos pašos apstākļos atjauninātais “Taycan”, neraugoties uz lielāku akumulatora ietilpību, uzlādējas tikai 18 minūtēs. “Performance Battery Plus” akumulatora bruto ietilpība ir palielināta no 93 līdz 105 kilovatstundām.

Jauna aktīvā šasija

Visiem atjauninātajiem “Taycan” modeļiem standarta aprīkojumā ir adaptīvā pneimatiskā balstiekārta. Jauno “Porsche Active Ride” balstiekārtas sistēmu var pasūtīt kā papildaprīkojumu visu riteņu piedziņas versijām. Šī sistēma piedāvā vēl nebijušu braukšanas komforta un dinamikas kombināciju.

Pateicoties šai balstiekārtai, “Taycan” virsbūve saglabājas nekustīga, pat dinamiski bremzējot, stūrējot un paātrinoties. Sistēma tikpat kā pilnībā amortizē nelīdzenumus. Dinamiskās braukšanas situācijās “Porsche Active Ride” balstiekārtas sistēma nodrošina gandrīz perfektu savienojumu ar ceļu, pateicoties līdzsvarotam riteņu slodžu sadalījumam. Ja ir aktivizēts attiecīgais režīms, balstiekārta var kompensēt sānsveres un rites kustības, lai samazinātu paātrinājuma spēku ietekmi uz pasažieriem.

Jaunais “Porsche Taycan”: uzlabots gandrīz visās jomās

Taycan Turbo Cross Turismo

Plaši efektivitātes pasākumi

Veiktspējas un efektivitātes uzlabojumus vienlaikus nodrošina vairāki faktori: uzlabota piedziņas sistēma ar jaunu aizmugurējās ass motoru, kura jauda ir pat par 80 kW lielāka nekā tā priekšgājējam visos modeļos, pārveidots impulsu invertors ar optimizētu programmatūru, jaudīgāki akumulatori, pārskatīta siltuma pārvaldība, nākamās paaudzes siltumsūknis un pārveidota rekuperācijas un visu riteņu piedziņas stratēģija.

Maksimālā rekuperācijas jauda ātruma samazināšanas laikā ir palielināta par vairāk nekā 30% – no 290 līdz pat 400 kW. Visi modeļu varianti standarta komplektācijā ir aprīkoti ar aerodinamiski optimizētiem diskiem un riepām ar samazinātu rites pretestību. Šim nolūkam īpaši tika izstrādāti jauni 21 collas diski un riepas.

Jaunais “Porsche Taycan”: uzlabots gandrīz visās jomās

Taycan Turbo Cross Turismo

Ievērojami uzlabots aprīkojums ar mazāku svaru

Lai gan modeļi sver līdz pat 15 kilogramiem mazāk**, standarta aprīkojums ir vēl bagātīgāks nekā iepriekš. Jaunā “Taycan” standarta aprīkojumā ir iekļauts noskaņas apgaismojums salonā, “ParkAssist” asistents ar atpakaļskata kameru, elektriski nolokāmi ārējie spoguļi ar apkārtējo apgaismojumu, apsildāmi priekšējie sēdekļi, “Porsche Intelligent Range Manager” (PIRM), siltumsūknis ar jaunu dzesēšanas sistēmu, viedtālruņa paliktnis bezvadu uzlādei, elektriskās uzlādes pieslēgvietas vadītāja un priekšējā pasažiera pusē, braukšanas režīma slēdzis un “Power Steering Plus”.

“Taycan” bāzes modeļiem standarta aprīkojumā ir arī adaptīvā pneimatiskā balstiekārta un alumīnija durvju sliekšņu uzlikas. Papildus modernizētajam aprīkojumam uzlabotajā produkta specifikācijā ir iekļauts akumulators ar lielāku ietilpību, taču ar samazinātu svaru.

Jaunais “Porsche Taycan”: uzlabots gandrīz visās jomās

New Taycan 4S Sport Turismo

Vēl pievilcīgāks dizains

Ar jaunu priekšējās un aizmugurējās daļas dizainu, jauniem priekšējiem un aizmugurējiem lukturiem “Style Porsche” eksperti ir vēl vairāk uzlabojuši “Taycan” izsmalcināto, ekstravaganto izskatu. Jaunie priekšējie spārni un plakanāki priekšējie lukturi vēl vairāk izceļ “Taycan” platumu.

Jaunajos priekšējos lukturos izmantota augstas izšķirtspējas “HD matrix” tehnoloģija ar detalizētu optiku, un naktī tie nodrošina zīmolam raksturīgo četru punktu grafiku. “Porsche” logotipam aizmugurējā gaismas joslā ir trīsdimensiju stikla izskats. Pirmo reizi ir pieejama tā izgaismota versija, kas ietver sagaidīšanas/aizbraukšanas animācijas.

Starp citām būtiskām iezīmēm jāmin arī akcentējošā krāsa “Turbonite”, kas “Turbo” un “Turbo S” modeļus izceļ starp citām versijām gan ar eksterjeru, gan auto salonu.

Jaunais “Porsche Taycan”: uzlabots gandrīz visās jomās

New Taycan 4S Sport Turismo

Atjaunināta vadības un displeja koncepcija

Instrumentu panelim, centrālajam displejam un papildu komplektācijā esošajam pasažieru displejam ir optimizēta lietotāja saskarne ar papildu funkcijām. Režīmu slēdzis uz stūres ir iekļauts standarta aprīkojumā. “Taycan” modeļiem ar “Sport Chrono” pakotni un “Performance Battery Plus” režīmu slēdzim ir īpaša “push-to-pass” poga.

Izmantojot jauno vadības sviru, kas atrodas kreisajā pusē aiz stūres, vadītāja asistentu sistēmu vadība ir vēl intuitīvāka. “Apple CarPlay” ir vēl vairāk integrēts automobiļa displejos un funkcijās. Jaunā “In-Car Video” funkcija nodrošina video straumēšanu centrālajā un pasažieru displejā.

Jaunais “Porsche Taycan”: uzlabots gandrīz visās jomās

Papildu informācija, kā arī video un foto materiāli pieejami Porsche Newsroom: newsroom.porsche.com

*Iespējama apvienojumā ar “Performance Battery Plus”. Nav pieejama “Taycan” un “Taycan Sport Turismo” modeļiem ar viena tilta piedziņu vai “Taycan 4 Cross Turismo”.

**“Taycan Turbo” specifikācija salīdzinājumā ar tā priekšgājēju.

Visiem “Porsche” piedāvātajiem jaunajiem automobiļiem ir tipa apstiprinājums saskaņā ar WLTP. Oficiālās NEDC vērtības, kas iegūtas no WLTP vērtībām, kopš 2023. gada 1. janvāra vairs nav pieejamas jauniem automobiļiem, un tāpēc netiek norādītas.

Papildu informācija par jauno vieglo automobiļu oficiālo degvielas patēriņu un CO2 izmešiem ir pieejama ziņojumā “Vadlīnijas par jaunu vieglo automobiļu degvielas patēriņu, CO2 emisijām un enerģijas patēriņu”, kas bez maksas pieejams visās tirdzniecības vietās un DAT, Hellmuth-Hirth-Strasse 1, D-73760, Ostfilderna.

Par SIA “Baltijas Sporta Auto”

Oficiālais “Porsche” pārstāvis Latvijā – SIA “Baltijas Sporta Auto” – lepojas ar dinamisku un zinošu komandu, kā arī 20 gadu pieredzi auto tirdzniecības industrijā. “Baltijas Sporta Auto” ir autorizētais “Porsche” dīleris Latvijā, kas nodrošina uzticamu un uz klientiem orientētu tirdzniecību un auto servisu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top