Visas ziņas

Kad Tesla izlaidīs elektrisko lidmašīnu?

Tesla lidmasina

Foto ilustratīvs. Marcus Zymmer/Unsplash

Kompānija Tesla jau ir kļuvusi par slavenāko vieglo elektromobiļu ražotāju, un drīz klāsts tiks papildināts ar komerciāliem “elektrovilcējiem” – vilcēju Semi un kādu pasažieru pārvadājumu automašīnu – vai nu minivenu, vai mikroautobusu. Bet perspektīvā Tesla var uzsākt elektrisko lidmašīnu vai helikopteru ražošanu – ņemot vērā kompānijas ciešos sakarus ar SpaceX, tas nebūtu grūti. Taču kad tas varētu notikt? Uz šo jautājumu atbildēja pats kompānijas vadītājs Īlons Masks (Elon Musk).

Masks uzskata, ka tagadējās akumulatoru baterijas vēl nav sasniegušas līmeni, kāds būtu piemērots gaisa transportlīdzekļa izlaidei. Pēc viņa teiktā – tāds transports būs iespējams tad, kad akumulatoru kapacitāte sasniegs 400 W·h/kg, savukārt Tesla bateriju kapacitāte tagad ir 260 W·h/kg.

Masks cer, ka piemērotu “ilgi kalpojošu” bateriju sērijveida ražošana sāksies pēc 3-4 gadiem. Interesanti, ka šai sakarā viņš izteicies pēc tam, kad Tesla pētījumu grupa Džefa Dana (Jeff Dahn) vadībā bija publicējusi jaunu pētniecisko darbu par progresu, kāds sasniegts bezanodu litija metāla bateriju izveidē: tāda baterija nodrošinās revolucionāru enerģijas blīvumu. Pētnieki ziņojumā pieminējuši, ka jaunā baterija ļaus “elektrificēt pilsētas aviāciju”.

Masks pirms vairākiem gadiem jau runāja par savu elektriskās lidmašīnas projektu ar vertikālu pacelšanos un nosēšanos. Acīmredzot, līdz ar bateriju ražošanas tehnoloģiskā procesa progresu – šis projekts sāk iemiesoties dzīvē. Tādā gadījumā Tesla elektriskās lidmašīnas parādīšanās iespējama apmēram 2025. gadā.

Eiropā sertificēta pirmā elektriskā lidmašīna

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top