Tehnoloģijas

Līdz desmitgades beigām Ķīna vēlas uz Mēness uzbūvēt bāzi ar kodolreaktoru

Līdz desmitgades beigām Ķīna vēlas uz Mēness uzbūvēt bāzi ar kodolreaktoru

Kamēr ASV gatavojas Mēness misijai, kura ir pirmā pēc nolaišanās uz Zemes pavadoņa kopš 1972.gada, Ķīna jau plāno uz Mēness uzbūvēt kodolreaktoru.

Ķīnas Tautas Republika plāno izveidot Mēness bāzi, kurai enerģiju piegādās kodolreaktors. Bet vispirms Ķīnai nepieciešams būs uzbūvēt orbitālās stacijas un nolaišanās moduļus, bāzi un Mēness visurgājēju. Plāni jāīsteno misiju Chang’e-6, Chang’e-7 un Chang’e-8 ietvaros, no kurām pirmā varētu sākties nākamgad.

Ķīna vēlas pabeigt savas pirmās Mēness bāzes celtniecību līdz 2028. gadam. Tā atradīsies Dienvidpolā un kļūs par starptautisku pētniecības staciju. Ķīnas Mēness programmas galvenais instruktors Vu Veirans sacīja, ka kodolreaktors nodrošinās ilgtermiņa enerģijas piegādi bāzei.

Ir vērts atzīmēt, ka Ķīna ir vienīgais ASV konkurents Mēness izpētē. Abas valstis plāno izsēdināt savus astronautus uz Mēness pirms desmitgades beigām. Turklāt ASV pat izlēmušas par gadu – 2025.gadu, ja viss noritēs pēc plāna.

Ķīnas eksperti pirmo reizi varēs spert kāju uz Mēness virsmas, pēc Vu Veirena teiktā, “10 gadu laikā”. Starp citu, Ķīna kļuva par pirmo valsti pasaulē, kas spēja nosēdināt visurgājēju Mēness tālākajā pusē.

Avots: Bloomberg

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top