Tehnoloģijas

Kompānija “Tesla” ir praktiski pabeigusi koku izciršanu Tesla Giga Berlin objektā (video)

Kompānija “Tesla” ir pabeigusi koku izciršanu Tesla Giga Berlin objektā (video)

Pēc aptuveni divām darba nedēļām kompānija “Tesla” Giga Berlin objektā praktiski ir pabeigusi koku izciršanu. Šonedēļ ir pabeigti projekta “1.posma”  darbi tieši pirms marta sākuma, kā bija plānots.

Youtube kanālā ievietots TeslaKid Grünheide drona video, kuros ir redzami pabeigtie darbi, līdz ar to ir iespējams sekot līdzi projekta gaitai.

“Tesla” plānoja pabeigt meža izciršanu pirms marta, jo pēc tam sākas putnu pārošanās sezona, kuras laikā kokus nedrīkst izcirst, kamēr putni nav atstājuši ligzdas. Ja kompānija “Tesla” nepabeigtu plānotos darbus līdz martam, būtu jāgaida vairāki mēneši līdz rudenim, lai turpinātu meža izcišanu. Kompānija “Tesla” plāno pabeigt visu projektu līdz 2021. gada vidum, līdz ar to vairāku mēnešu dīkstāve varētu nelabvēlīgi ietekmēt plānoto darbu grafiku.

Šobrīd izskatās, ka darbi noris pēc ieplānotā darba grafika. Projekta 1. fāze meža izciršanai ir jau pabeigta, kopumā ir izcirsta aptuveni 90 hektārus liela meža platība, vēl ir palikuši 60 hektāri liela platība.

Pirmajā projekta posmā apstrādātajā teritorijā ir plānots uzbūvēt četras ēkas, auto stāvvietu darbiniekiem un pievadceļus rūpnīcai. 1B fāzē ir paredzēts pabeigt pievedceļu un dzelzceļa sliežu būvniecību automašīnu transportēšanai. Vēlāk projekta plānā ir paredzēts būvēt ēku akumulatoru ražošanai.

Kompānija “Tesla” plāno iestādīt trīs reizes vairāk koku ap teritoriju, nekā tie tika nocirsti rūpnīcas būvniecības vietā. Jānorāda, ka laiku atpakaļ dabas aizsardzības aktīvisti uzsāka protestu pret šo būvniecības projektu un koku izciršanu.

Divas nedēļas atpakaļ projekta darbība uz laiku tika apturēta, kamēr Vācijas tiesa uzlausīja vides aizsardzības grupu sūdzības. Viena no dabas aizsardzības aktīvistu grupām, kas iesniedza sūdzību, galu galā panāca vienošanos ar kompāniju “Tesla”, bet cita aktīvistu grupa atteicās sadarboties un aicināja tiesu izskatīt lietu.

Viena no aktīvistu grupām bija Ainavu un sugu aizsardzības asociācija Bavārijā (VLAB), kura sākotnēji tika izveidota, lai iestātos pret vēja turbīnu un saules enerģijas sistēmu uzstādīšanu.

Liela sabiedrības daļa, tostarp arī Vācijas Zaļās partijas (Die Grünen) pārstāvji, tomēr iestājās par projekta turpināšanu, līdz ar to tiesa piešķīra atļauju kompānijai “Tesla” turpināt darbu pie projekta.

Pašlaik koku izciršanas darbi ir pabeigti, taču šobrīd teritorija ir jāatbrīvo no izcirstajiem kokiem un koku celmiem, pēc teritorijas tīrīšanas pabeigšanas, protams, varēs uzsākt rūpnīcas būvniecību.

Kompānija “Tesla” plāno izmantot šo vietu ne tikai akumulatoru, elektromobiļu un automobiļu ražošanai, bet arī apsver iespēju atvērt projektēšanas un inženierijas centru.

Avots: Electrek

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top