Tehnoloģijas

Kompānija MicroStrategy summāri investējuši bitkoinā gandrīz 3 miljardus dolāru

MicroStrategy investīcijas bitkoinā

Mehaniq/Depositphotos

Kompānijas MicroStrategy vadītājs Maikls Seilors šonedēļ pastāstīja, ka viņa organizācija laika periodā no 1. jūlija līdz 23. augustam iegādājusies vēl 3,907 tūkstošus bitkoinu par vidēji 45,294 tūkstošiem dolāru par vienu BTC – korporācija to paziņojusi arī Vērtspapīru un biržu komisijai.

Kopumā jaunajam digitālo aktīvu pirkumam tika novirzīti 177 miljoni dolāru, bet pavisam bitkoinu iegādei kompānija iztērēja gandrīz 3 miljardus dolāru – 2,918 miljardus dolāru. Turklāt tagad to vērtība summāri jau tiek lēsta aptuveni 5,29 miljardu dolāru apmērā, pamatojoties uz vidējo bitkoina cenu kopš šīs nedēļas sākuma.

MicroStrategy pašreiz pieder 108,992 tūkstoši bitkoinu par to iegādes vidējo cenu 26,769 tūkstoši dolāru. Atgādinām, ka bitkoina cena, kas nedēļas sākumā sasniedza 50 tūkstošu dolāru līmeni, šodien atrodas pie 47 tūkstošu dolāru atzīmes.

Jāatzīmē, ka MicroStrategy bitkoinu iegādei novirza tās bilancē esošos skaidras naudas līdzekļus,  kā arī piesaista līdzekļus, kurus tā iegūst, izvietojot savas obligācijas. Kompānijas darbību atbalsta investori: gada sākumā viena MSTR akcija maksāja 452,22 dolārus, bet pēdējais tās kotējums 24. augustā – 715,5 dolārus.

Analītiķi pievērš uzmanību, ka pirms tagadējās bitkoinu iegādes MicroStrategy saņēma skaidras naudas līdzekļus, pārdodot savas daļas finanšu kompānijā Jeffries. Rezultātā tika pārdotas 238 054 akcijas par vidējo cenu 753,21 dolārs, kas summāri nodrošina līdzekļu pieplūdi 177,5 miljonu dolāru apmērā.

MicroStrategy uzsver, ka viņu investēšanas bitkoinos stratēģija paredz digitālo aktīvu iegādi, to izvietošanu drošā uzglabāšanā bez nodoma tos realizēt ne vien tuvākajā nākotnē, bet arī ilgtermiņā – neatkarīgi no pirmās kriptovalūtas tirgus konjunktūras.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top