Tehnoloģijas

Uzņēmums “MicroStrategy” ir iegādājies vēl bitkoinus 414,4 miljonu ASV dolāru vērtībā

MicroStrategy” izpilddirektors Maikls Seilors pirmdien “Twitter” ierakstā ir paziņojis, ka uzņēmums ir iegādājies papildu 7002 bitkoinus aptuveni 414,4 miljonu ASV dolāru vērtībā par vidējo cenu 59 187 ASV dolāri par bitkoinu. “MicroStrategy” laika posmā no 1. oktobra līdz 29. novembrim ir pārdevis 571 001 uzņēmuma akciju par 732,16 ASV dolāriem gabalā, kopumā iegūstot 414,4 miljonus ASV dolāru.

No pirmdienas uzņēmuma īpašumā ir 121,044 bitkoini, kuru vērtība ir līdz pat 3.57 miljardiem ASV dolāru. Bitkoini tika iegādāti par vidējo cenu 29 534 ASV dolāri par bitkoinu.

“MicroStrategy” 2020. gada augustā paziņoja, ka uzņēmums ir iegādājies bitkoinus kā rezerves uzkrājumu aktīvus, norādot, ka digitālā valūta ir “uzticams rezerves uzkrājums” ar ilgtermiņa peļņas iespējām. Turklāt uzņēmums vērsa uzmanību uz to, ka bitkoinu uzkrājums ir paredzēts kā finanšu stimuls cīņai pret Covid-19 krīzi, kas būs kā katalizators iespējamai inflācijai un tam sekojošai fiat valūtas vērtības krišanai. Šobrīd uzņēmums “MicroStrategy” iegādājas bitkoinus katru ceturksni.

“MicroStrategy” prezidents Fongs Le, ņemot vērā pagājušajā mēnesī publicēto konferences ierakstu par uzņēmuma ieņēmumiem, norādīja, ka uzņēmums bitkoinu uzkrājumus klasificē kā “nemateriālos aktīvus ar neierobežotu lietderīgās izmantošanas laiku saskaņā ar spēkā esošajiem grāmatvedības noteikumiem.” Tas nozīmē, ka jebkurā laikā pēc bitkoinu iegādes, ja bitkoinu patiesā vērtība vai tirgus vērtība samazināsies zem bilances vērtības, uzņēmumam būs jāatzīst vērtības samazināšanās izmaksas. Šīs vērtības samazināšanās izmaksas varēs izmantot, lai juridiski kompensētu uzņēmuma ienākuma nodokļa saistības.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top