Visas ziņas

Nvidia ir gatava aktivizēt GeForce RTX 30 LHR videokartes ar aizsardzību pret mainingu

Maininga aizliegums NVIDIA kartes

Kompānija NVIDIA jaunās videokartes saviem partneriem sāks izsūtīt maija vidū, savukārt tirdzniecībā tās, visticamāk, būs pieejamas jau jūnijā. Runa ir par modeļiem GeForce RTX 3060, GeForce RTX 3070, GeForce RTX 3080, GeForce RTX 3080 Ti, GeForce un RTX 3070 Ti, kuros aparatūras aizsardzība pret mainingu paredzēta jau sākotnēji. Līdz ar pāreju uz jaunajiem GPU – šie modeļi automātiski iegūs RezisableBAR – bez nepieciešamības atjaunot BIOS 3D kartes.

Svarīgs moments: Nvidia nerada atšķirības starp parastajām Ampere un Ampere LHR (LHR atšifrējams kā Lite Hash Rate). Tas nozīmē, ka veco videokaršu jaunās versijas, kas izveidotas uz GAxx2, ar aparatūras aizsardzību pret mainingu, neatšķirsies ne ar apzīmējumiem – ne marķējumu. Savukārt abreviatūra LHR ieviesta iekšējai lietošanai tikai tādēļ, lai kompānijas partneriem būtu vienkāršāk atšķirt jaunos GPU no vecajiem. Tādējādi atšķirt parasto nosacīto GeForce RTX 3070 no GeForce RTX 3070 ar aparatūras aizsardzību pret mainingu varēs – tikai paskatoties GPU marķējumu zem dzesētāja. Vai aktivizējot kriptovalūtas ieguvi – jaunajā versijā veiktspēja tādās operācijas būs divkārt samazināta.

Tajā pašā laikā utility GPU parametru noteikšanai (it kā GPU-Z) esot jāsaņem atbalsts jauno GPU identificēšanai. Kas attiecas uz veiktspēju spēlēs, tad tā paliks iepriekšējā līmenī, turklāt – pateicoties RezisableBAR atbalstam – dažviet pat palielināsies.

Pēc GeForce RTX 30 LHR grafisko karšu izlaišanas uzlabošoties Ampere GPU pieejamība. Deficīts pastāv jau vismaz pusgadu un, lai piesātinātu tirgu, videokaršu ražošanas apjomi  ir jāpalielina vairākas reizes. Interesanti, ka vienīgā videokarte no pašreizējām, kurai nebūs iebūvēts pretmaininga mehānisms, būs populārā GeForce RTX 3090. Tiek vēstīts, ka kriptovalūtu ieguvējiem tā nav pievilcīga tās augsto izmaksu dēļ.

Avots: Videocardz

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top