Visas ziņas

Facebook projekts Libra maina savu sākotnējo koncepciju

Projekts Libra maina savu sākotnējo koncepciju

Facebook projekts Libra ir piedzīvojis izmaiņas, atsakoties no plāniem izveidot vienotu globālu valūtu, kas tiek nodrošināta ar nacionālo fiat valūtu grozu. Tā ziņo CoinDesk.

Kā teikts atjauninātajā projekta Baltajā Grāmatā ( White paper), asociācija Libra plāno izveidot vairākas stabilas monētas, no kurām katra būs piesaistīta savai fiat valūtai – ASV dolāram, eiro, Lielbritānijas sterliņu mārciņai un Singapūras dolāram.

“Katru Libra monētu pilnībā nodrošinās rezerve, kas sastāv no naudas vai tās ekvivalentiem un īstermiņa valdības vērtspapīriem, kas emitēti norādītajā valūtā,” teikts dokumentā.

Jaunais modelis ierobežos Libra elastību, taču sagaidāms, ka tas palīdzēs vienoties ar regulatoriem, kuri vairākkārt ir paziņojuši, ka projekts rada draudus globālās finanšu sistēmas stabilitātei un šī iemesla dēļ netiks realizēts. Libra pārstāvji vienlaikus uzstāj, ka projekts tiks turpināts arī 2020. gadā.

Turklāt Libra asociācijas priekšsēdētāja vietnieks Dante Alighieri Disparte atzīmēja, ka organizācija ir sākusi Šveices finanšu regulatora FINMA licencēšanas procesu. Tas nodrošinātu monetāros un banku pakalpojumus.

Asociācija Libra plāno reģistrēties kā finanšu pakalpojumu sniedzēja ASV Finanšu noziegumu apkarošanas departamentā (FinCEN). Šis būs pirmais solis, lai sāktu piedāvāt valūtas maiņas un naudas pārskaitīšanas pakalpojumus Amerikas Savienotajās Valstīs.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top