Visas ziņas

Automašīna Tesla pārvērsta pilnvērtīgā bitkoina nodē

Bitkoina nada Teslas elektroautomašinā

Elektriskās automašīnas un kriptovalūtas it kā nešķiet saderīgi jēdzieni. Tomēr tām ir kaut kas kopīgs: tās tiek uzskatītas par strauji evolucionējošām tehnoloģijām, kas var padarīt pasauli labāku. Spriežot pēc kāda video Twitter, saikne starp kripto un automašīnu var būt vēl ciešāka. Projekts bcoin ir pierādījis, ka ir visai reāli izveidot savu mobilo bitkoina nodi. Šim nolūkam viņš arī izmantoja Tesla elektroauto.

Atgādinām – par nodi vai mezglu būtībā var uzskatīt jebkuru datoru, kas pievienots tīklam un izmanto p2p protokolu informācijas pārsūtīšanai starp nodēm tīklā par transakcijām un blokiem. No tādiem mezgliem arī sastāv blokķēdes tīkls. Tajās ir visu kriptovalūtas tīklā veikto transakciju kopijas, un turklāt atrodas visdažādākajās pasaules malās. Tas garantē kriptovalūtas decentralizāciju un uzticamību.

Projekta bcoin Twitter kontā tika ievietots video, kas demonstrē, ka šim nolūkam tīri labi var izmantot pārlūku Tesla salona datorā.

Bcoin – fokusējušies uz galvenās kriptovalūtas blokķēdes alternatīvu izmantošanu nestandarta skaitļošanas mašīnās. Pateicoties bcoin komandas centieniem – bitkoins uz kādu laiku ieguva pilnībā strādājošu mobilo nodu, kas piedalījās transakciju apstiprināšanā. Šeit ir video par notikušo.

Protams, tā ir arī Tesla nopelnu demonstrēšana, parādot automašīnas elektroniskā satura universālumu. Tomēr pastāvīga tās kā bitkoina mezgla izmantošana nebūt nav laba ideja. Nodas uzturēšanai ir nepieciešama skaitļošanas jauda, bet bloku lejupielādes process var traucēt vadītājam strādāt ar skārienekrānu, kur tiek parādīta svarīga informācija.

Turklāt Tesla atmiņas moduļi reizēm strādā diezgan problemātiski, tādējādi blokķēdes lejupielāde stāvokli var tikai pasliktināt. Bcoin komanda ir informēta par visām elektromobiļa darbības niansēm, tāpēc jaunuzņēmuma oficiālajā vietnē ir brīdinājums par “pārmērīgu interneta savienojuma, procesora un atmiņas izmantošanu”.

Tesla īpašnieki –  nemēģiniet to visu darīt ar savu auto. Neracionāla salona datora izmantošana var būtiski mazināt braukšanas kvalitāti un pat izraisīt CSN. Bcoin Tesla strādāja ar blokķēdi tikai dažas minūtes. Ar to tieši arī pietika, lai ierakstītu dažus video.

Atgādinām – kripto kopienā jau ne pirmoreiz izmanto bitkoinam neparedzētas skaitļošanas mašīnas. Pērnā gada oktobrī bitkoina entuziasts no Portugāles ar segvārdu  21isenough radīja savu kriptomātu uz platformas Raspberry Pi bāzes. Vēl pirms tam brazīlietis Rikardo Reiss uzkonstruēja kafijas automātu, kas sāk darboties pēc transakciju veikšanas kriptovalūtā.

Un lai gan viss minētais diezin vai ir domāts masveida izmantošanai – industrijā notiekošais vienalga iepriecina. Jo vairāk blokķēdes un kriptovalūtas ir saistītas ar esošajām ikdienas dzīves lietām, jo ciešāk monētas iesakņojas mūsu dzīvē. Attiecīgi – arvien vairāk cilvēku tās iepazīs.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top