Visas ziņas

“Tesla” automašīnu var uzlauzt ar 35 ASV dolāru vērtu datora palīdzību (Video)

Datordrošības speciālists Lennerts Voterss no Beļģijas pastāstīja, kā ar datoru “Raspberry Pi” par 35 dolāriem viņam ir izdevies “apiet” “Tesla” automašīnas drošības sistēmu. Papildus tomēr bija nepieciešams aprīkojums par 200 dolāriem.

Tesla” automašīnu var vienkārši atvērt, pateicoties nedrošajai bezatslēgas piekļuves sistēmai: kad “Tesla” automašīnas īpašnieks ar auto atslēgu tuvojas automašīnai, tā to atpazīst un automātiski atver durvis. Līdzīgu sistēmu izmanto daudzos citu ražotāju transportlīdzekļos.

Ko darīja Voterss? Viņš atklāja, ka saskarni BLE (Bluetooth Low Energy) automašīnas centrālās atslēgas pultī var attālināti atjaunināt un, tā kā mehānisms nav pietiekami drošs, to var “uzlauzt” un pārņemt pār to kontroli.

Kā tas darbojas? Jāpieiet pie “Tesla” automašīnas īpašnieka līdz piecu metru attālumam, jāaktivizē uzlaušanas sistēma un jāuzstāda automašīnas centrālās atslēgas pultī sava programmatūra. Tas prasīs aptuveni pusotru minūti. Tiklīdz programmatūra tiks palaista, jūs varēsiet saņemt autentiskas komandas un atbloķēt automašīnu.

Arī atvērtas “Tesla” automašīnas dzinēja iedarbināšana nav problēma: Ja ir piekļuve borta datora diagnostikas savienotājligzdai, ir iespējams savienot modificēto automašīnas centrālās atslēgas pulti un aizbraukt.

Tas nav vienīgais veids, kā “uzlauzt” “Tesla” automašīnu: Voterss divas reizes “klonēja” atslēgas un atvēra automašīnu, šoreiz tas prasīja nedaudz ilgāku laiku.

Avots: Computerweekly

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top