Tehnoloģijas

Vācijas Federālā finanšu tiesa ir atzinusi kriptovalūtu par ar nodokli apliekamu aktīvu

Vācijas Federālā finanšu tiesa ir atzinusi kriptovalūtu par ar nodokli apliekamu aktīvu

Vācijas augstākā finanšu tiesa apstiprināja Ķelnes finanšu tiesas lēmumu, ka kriptovalūta ietilpst jēdzienā “citi aktīvi” un ir apliekama ar nodokļiem.

Vācijas Federālā finanšu tiesa (BFH) saņēma apelāciju no kriptoinvestora, kurš apstrīdēja nodokļu iestāžu rīcību un Ķelnes Finanšu tiesas lēmumu, pieprasot ienākuma nodokli par ienākumiem no aktīvu pārdošanas.

Prasītājs apgalvoja, ka privātās pārdošanas aplikšana ar nodokļiem nav saistīta ar “citu aktīvu” pārdošanu vai apmaiņu un Vācijas Ienākuma nodokļa likumā kriptovalūtas aktīvi nav klasificēti kā “citi aktīvi” iepriekš minētajā nozīmē.

Izskatījusi kriptovalūtu investora sūdzību, BFH piekrita pirmās instances tiesas un nodokļu iestāžu secinājumiem. Tiesas lēmums pamatots ar to, ka šajā gadījumā prasītājs saņēma peļņu no kriptovalūtas pārdošanas, un nodokļu iestādes deklarēto peļņu pareizi klasificēja kā ar nodokli apliekamo peļņu no “citu aktīvu” pārdošanas.

Saskaņā ar BFH “citi aktīvi” var būt materiāli un nemateriāli objekti, tiesības, noteiktas iespējas un priekšrocības. Turklāt īpašuma priekšmetiem, uz kuriem attiecas “citu aktīvu” definīcija, jābūt izmērāmiem un, kā likums, jāsniedz ieguvumi nākamajos uzņēmējdarbības periodos.

No ekonomiskā viedokļa kriptovalūta tiek izmantota kā maksāšanas līdzeklis un tiek tirgota īpašās platformās. Šī iemesla dēļ tā var sniegt ekonomisku labumu, ja to pārdod. BFH skaidro, ka, lai gan kriptovalūta ir tehniski šifrētas datu paketes, tehniskās detaļas nemaina kriptovalūtas ekonomisko saturu un nav kritiskas. Tiesa secināja, ka kriptovalūta var tikt klasificētas kā “citi aktīvi” un attiecīgi ietilpst ar nodokli apliekamajā bāzē.

Eiropas Parlamenta Budžeta komiteja janvārī ierosināja līdzekļus, kas saņemti no kapitāla pieauguma, kritovalūtas maininga un kriptovalūtas darījumu aplikšanas ar nodokli, izmantot ES valstu nacionālo budžetu izdevumu pozīciju finansēšanai.

Avots: Thepaypers

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top