Tehnoloģijas

Atklāts viedtālruņus “nogalinošā” attēla noslēpums

Atklāts bīstamo fona attēlu noslēpums

Marouso Fragouli/shutterstock.com

Ražotāji jau strādā pie problēmas risināšanas.

Pirms dažām dienām rakstījām par “biedējošu un briesmīgu” attēlu, kas var sabojāt viedtālruni, ja to uzliek kā fona attēlu. Šis efekts ne vienmēr parādās, un saskaņā ar atsauksmēm – visbiežāk cieš Samsung ierīces.

Kā tika noskaidrots – attēla noslēpums ir visai vienkāršs. Attēla histogrammā ir iekļautas vairāk nekā 255 spilgtuma līmeņa vērtības, kas pārsniedz sRGB krāsu telpas robežas, bet Android ierīcē vienkārši nav RGB atbalsta. Kāpēc dažos gadījumos attēls “nogalina” viedtālruņus – nav saprotams.

Jāatzīmē vēl divi momenti. Pirmkārt – Android 11 šāds attēls neradīs nekādas problēmas, un, otrkārt, ja vēlas, tad tamlīdzīgas īpašības var piešķirt jebkuram attēlam, tāpēc tuvākajā laikā labāk uzmanīties un neuzstādīt attēlus no nepārbaudītiem avotiem kā fona attēlus.

Kā apgalvo avots – gan Samsung, gan citi viedtālruņu ražotāji jau tagad strādā pie problēmas risināšanas, tāpēc drīzumā vajadzētu iznākt atbilstošiem atjauninajumiem. Jārēķinās ar to, ka vecākiem modeļiem atjauninājumi var vispār neiznākt, tāpēc šādu telefonu īpašniekiem arī turpmāk jābūt uzmanīgiem, izvēloties jaunus fona attēlus.

Avots: Sammobile

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top