Visas ziņas

Pilnībā automātiska auto novietošana viedā pilsētā

Pilnībā automātiska auto novietošanu viedai pilsētai

Kompānija Ford un Bosch kopīgi ar Amerikas apbūvētāju Bedrock testēja pirmo aprīkojumu automātiskai auto novietnei.

Izmēģinājumi notika pie Mičiganas Centrālās stacijas Detroitā. Sistēmu testēja ar automašīnu Ford Escape. Tā darbojas šādi. Ierodoties garāžā, autovadītājs atstāj automašīnu speciālā vietā un, izmantojot viedtālruņa lietotni, aktivizē automatizētu auto novietošanas režīmu. Garāžā uzstādītie Bosch sensoru sazinās ar automašīnu un sāk to virzīt drošas autostāvvietas virzienā. Tie atpazīst auto atrašanās vietu, gājējus un citus šķēršļus. Ja sensori transportlīdzekļa ceļā kaut ko redz – automašīna tūlīt pat apstājas.

Ford un Bosch kopīgi ar Amerikas apbūvētāju Bedrock testēja pirmo aprīkojumu automātiskai auto novietošanai.

Bez automātiskas auto novietošanas autovadītāji vēl var izmantot lietotni, lai izsauktu automašīnu atpakaļ uz norādīto ierašanās zonu. Tas paātrinās auto novietošanas procesu un vadītājam nevajadzēs meklēt automašīnu. Starp citu, bez auto novietošanas, automašīna varēs arī patstāvīgi iebraukt garāžas teritorijā, lai izmantotu uzlādi vai mazgātavu. Pēc Ford pārstāvju sacītā – vienādas platības garāžas ar tādu auto novietošanas sistēmu spēs ietilpināt par 20% vairāk automašīnu.

Šāda automatizēta auto novietošanas tehnoloģija būs pieejama garāžu nomniekiem ASV jau līdz šī mēneša beigām. Nav zināms, kad tā parādīsies citos reģionos.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top