Biržas

Binance reģistrēto lietotāju skaits sasniedz 200 miljonus

Binance reģistrēto lietotāju skaits sasniedz 200 miljonus

Šā gada pirmajos sešos mēnešos pasaulē lielākās kriptovalūtu biržas Binance reģistrēto lietotāju skaits ir palielinājies par 30 miljoniem un sasniedzis 200 miljonus reģistrēto lietoāju. Turpinoties šādai pieauguma tendencei, Binance līdz 2026. gadam varētu sasniegt jau 300 miljonus lietotāju, atspoguļojot gan uzņēmuma izaugsmi, gan visas kriptovalūtu nozares straujo attīstību.

Binance darbu uzsāka 2017. gada jūlijā un jau pirmo sešu mēnešu laikā pēc tirdzniecības apjoma kļuva par pasaulē lielāko kriptovalūtu platformu. Tomēr pirmos 50 miljonus lietotāju Binance sasniedza tikai pēc aptuveni četriem gadiem – 2021 gada maijā.  2023. gada jūnijā Binance lietotāju skaits pieauga jau līdz 150 miljoniem, un mazāk nekā gads bija nepieciešams, lai pārkāptu 200 miljonu reģistrēto lietāju slieksnim.

Saskaņā ar Triple-A pētījumu, globālais kriptovalūtas lietotāju skaits 2024. gadā ir sasniedzis 562 miljonus, kas ir par 34 % vairāk nekā 2023. gadā, kad kriptovalūtu lietoja aptuveni 420 miljoni cilvēku. Līdz ar to aptuveni 6,8 % pasaules iedzīvotāju tagad pieder digitālās valūtas, un Binance lietotāji veido aptuveni 36 % no kopējās pasaules kriptovalūtu lietotāju kopienas.

Binance izpilddirektors Ričards Tengs: “Tehnoloģisko inovāciju temps paātrinās ar katru nākamo ciklu. Pirmā industriālā revolūcija taustāmas pārmaiņas atnesa tikai pēc  vairākām desmitgadēm. Izgudrojumi un inovācijas elektroenerģijas un elektrotehnikas jomā 19. gadsimta pirmajās desmitgadēs plašāku elektrifikāciju izraisīja tikai 20. gadsimta sākumā.

Savukārt 20. gadsimta inovācija internets pārmaiņas pasaulē ienesa jau daudz straujāk. Tomēr arī tas iesākumā (ARPANET 1960. un 1970. gados) vairāk attīstījās akadēmiskā un entuziastu hobija līmenī.  Tikai līdz ar globālā tīmekļa (Web1) parādīšanos 1990. gadu sākumā un pieaugot tā lietderības un pieejamības līmenim, parādījās arī masveida interese pasaules mērogā. Pēc tam jaunajai tehnoloģijai bija nepieciešami tikai daži gadi, lai transformētu komunikācijas, tirdzniecības, izklaides u. c. nozares.

Šobrīd blokķēdes tehnoloģijas un Web3 attīstās līdz šim nepieredzētā ātrumā. Bitcoin, kas tika ieviests 2009. gadā, radīja pamatu jaunai aktīvu klasei, kas mazāk nekā desmit gadu laikā jau ir piesaistījusi globāla mēroga uzmanību. Laiks starp šīs jaunās tehnoloģijas parādīšanos un patērētājiem pieejamu lietojumprogrammu plašu ieviešanos ir bijis neparasti īss. Jau tagad miljoniem cilvēku brīvi pārsūta digitālos aktīvus uz jebkuru vietu pasaulē, izmanto decentralizēto finanšu (DeFi), digitālās mākslas un decentralizēto autonomo lietojumprogrammu priekšrocības.

Salīdzinājumā ar jebkuru citu paradigmu mainošo tehnoloģiju, blokķēde un digitālie aktīvi ievērojami īsākā laika periodā ir ieguvuši reālu un prakstisku pielietojumu, radot pievienoto vērtību to lietotājiem. Pie tam, mēs joprojām esam vēl tikai šīs jaunās tehnoloģijas ieviešanas pašā sākmposmā, ar milzīgu augšupejošu potenciālu un arvien straujāku atzīšanas un ieviešanas līkni,” norāda R. Tengs.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top