Pasākumi

BMW autosalonā atklāta gleznotāja Alekseja Naumova personāldarbu izstāde

BMW autosalonā atklāta gleznotāja Alekseja Naumova personāldarbu izstāde

Oficiālā BMW pārstāvja Latvijā “Inchcape Motors Latvia” salonā svinīgi atklāta gleznotāja, viena no mūsdienu Latvijas izcilākā plenērista un Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Alekseja Naumova personāldarbu izstāde. Mākslas interesentiem BMW autosalonā bez maksas apskatei pieejami kopumā pieci gleznotāja darbi, kas atspoguļo skaistāko, krāšņāko un gleznaināko vietu ainavas Francijā, Itālijā un ASV. Izstādē izvietotie mākslas darbi tapuši laika posmā no 2011. līdz 2022. gadam.

Aleksejs Naumovs darbojas ainavu glezniecībā teju 45 gadus un savas radošās darbības laikā veidojis gleznu sērijas, kurās attēlotā darbība norisinās dažādās Eiropas un pasaules pilsētās tajā skaitā arī Latvijā. Mākslinieka darbos uzmanības centrā ir gaisma un tās ietekme uz krāsu un formu konkrētajā mirklī, ko papildina spilgti un krāšņi krāsu toņi. Mākslinieciskais talants apvienojumā ar pārliecinošu spēju izjust krāsu toņus, gaismu un telpu māksliniekam ļauj atklāt dažādāko pilsētu ainavu burvību. Tāpat viņa pieeja ainavu attēlošanā sniedzas tālāk par pasīvu apkārtējās pasaules atspoguļojumu, savos darbos parādot nevis vispārinātu un visiem ierastu ainavas skatu, bet gan savu personīgo skatījumu un sajūtas uz konkrēto vietu un mirkļa noskaņu. Māksliniekam iegrimstot konkrētās vietas un mirkļa būtībā, gleznas top brīvā dabā – katrs mākslas darbs no sākuma līdz pašām beigām tiek radīts atrodoties konkrētajā vietā, lai nezaudētu mirkļa unikālo gaismu, krāsas un sajūtas, ko mākslinieks cenšas atspoguļot savos darbos.

BMW autosalonā atklāta gleznotāja Alekseja Naumova personāldarbu izstāde

Savu pirmo izglītību mākslā Aleksejs Naumovs ieguvis Jaņa Rozentāla mākslas vidusskolā. Pēc tam savas glezniecības prasmes attīstījis Latvijas Mākslas akadēmijā, kur absolvējis Monumentālās glezniecības nodaļu profesora Induļa Zariņa vadībā un radošo aspirantūru profesora Eduarda Kalniņa meistardarbnīcā. Līdz ar akadēmijas absolvēšanu mākslinieks turpināja pilnveidoties glezniecībā, studējot Parīzē, kā arī uzsāka piedalīties izstādēs gan Latvijā, gan ārvalstīs.

BMW autosalonā atklāta gleznotāja Alekseja Naumova personāldarbu izstāde

Aleksejs Naumovs par savu darbu tapšanas procesu stāsta: “Ainava, audekls, krāsas, ūdens, lidmašīna, mašīna, pastaiga ar molbertu, vietas izvēle, sagatave, krāsu izspiešana uz paletes, iedvesma, process, veiksme, paškritisks novērtējums – gatavs darbs, ja viss sanāk.”

Jau gandrīz piecdesmit gadus BMW grupa mākslu atzīst par vienu no zīmola stūrakmeņiem. Šo gadu laikā zīmols realizējis vairāk nekā simts kultūras partnerības visā pasaulē modernās un laikmetīgās mākslas, džeza un klasiskās mūzikas, arhitektūras, kā arī dizaina jomā.

BMW autosalonā atklāta gleznotāja Alekseja Naumova personāldarbu izstāde

“Neierobežota radošā potenciāla brīvība ir ārkārtīgi svarīga jebkuram māksliniekam, tāpēc saprotam, cik nozīmīgs ir kultūras un mākslas iniciatīvu atbalsts. BMW tā nav tikai materiālā veicināšana un atbalsts – tas ir dialogs ar mākslas pasauli, kurā mēs klausāmies un mācāmies. Mums ir svarīgs tieši šāds mākslas atbalsta formāts, lai veicinātu ilgtspējīgu sadarbību un zināšanu apmaiņu. Ar lepnumu varam teikt, ka, šoreiz atbalstot Alekseja Naumova izcilās gleznotāja spējas un talantu, mēs turpinām šo globālo iniciatīvu Latvijā, iesaistot mākslas norisēs arī mūsu klientus. Mēs veidojam dialogu ar mākslinieku un nododam šo vērtīgo un radošo pieredzi tālāk mūsu klientiem un sadarbības partneriem, cerībā un pārliecībā, ka tas palīdzēs un mudinās sasniegt jaunas radošās virsotnes,” saka SIA “Inchcape Motors Latvia” valdes locekle Diāna Šafīra.

BMW autosalonā atklāta gleznotāja Alekseja Naumova personāldarbu izstāde

Izstāde apskatāma ikvienam interesentam bez maksas no jūnija līdz oktobrim BMW autosalonā, Dārzciema ielā 64A, Rīgā. Izstāde atvērta apskatei salona darba laikā. Informācija par aktuālo salona darba laiku atrodama BMW Latvija Facebook lapā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top