Tehnoloģijas

BMW un VeChain izlaidīs blokķēdes lietotni autoīpašnieku aizsardzībai

BMW un VeChain sadarbība

Foto: Richard Biros/Unsplash.com

Vācijas autoražotājs BMW sadarbībā ar VeChain radīs blokķēdes platformu savas produkcijas aizsardzībai pret viltojumiem. Par to ziņo vietējais izdevums Fuchsbriefe.

Kompānijas izlaidīs decentralizētu lietotni VerifyCar blokķēdē VeChainThor. Tajā būs apkopota informācija par automašīnu – tostarp nobraukumu, remontu un papildu servisa pakalpojumiem.

Lietotne paredzēta lietotāju aizsardzībai no negodprātīgiem pārdevējiem, kuri krāpjas, lai nepamatoti paaugstinātu vērtību. Pēc BMW datiem – šī prakse vidēji izmaksā apmēram 3000 eiro uz katru pārdoto automobili.

Informāciju kontrolēs autoīpašnieki.

“Lietotājs pats izlemj – kādus datus un kam izpaust, vai tā ir darbnīca vai potenciālais pircējs. Ja informācija sakrīt ar datiem blokķēdē, tad saņēmējam neradīsies šaubas par to autentiskumu”, – teikts paziņojumā. 

Nobraukuma dati tiek apkopoti reāllaikā, izmantojot BMW aprīkojumu, un pēc tam uzreiz tiek pārsūtīti uz blokķēdi. Kompānijā atzīmēja, ka tas izslēdz jebkādus mēģinājumus “attīt” automašīnas kilometrāžu.

Atgādinām – BMW kā viens no pieciem vadošajiem autokoncerniem paziņoja par nodomu testēt maksājumu blokķēdes platformu automobiļiem.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top