Tehnoloģijas

Cik Irānas “šahedi” vēl palikuši Krievijas rīcībā?

Cik Irānas "šahedi" vēl palikuši Krievijai?

Krievija Ukrainā jau ir “iztērējusi” 540 no 1700 Irānas bezpilota lidaparātiem Shahed. Par to intervijā laikrakstam The New York Times pastāstīja Ukrainas galvenās izlūkošanas pārvaldes (GUR) vadītājs Kirils Budanovs .

Pēc viņa teiktā, lielākā daļa “mopēdu” apmaldās, pirms tie sasniedz savus mērķus, toties to ražošanas izmaksas ir zemas. Pēc Budanova teiktā, viena šāda drona izgatavošana izmaksā aptuveni 7 tūkstošus ASV dolāru, taču nav zināms, cik patiesībā krievi samaksāja irāņiem par tiem.

Budanovs intervijā arī piebilda, ka Kremlis joprojām cenšas pārliecināt Irānu piegādāt ballistiskās raķetes, taču tie savukārt ar lēmuma pieņemšanu nesteidzas.

“Irāna nesteidzas to darīt acīmredzamu iemeslu dēļ, jo, tiklīdz Krievija palaidīs pirmās raķetes, sankciju spiediens pret Irānu pieaugs,” rezumēja GUR vadītājs.

Kā zināms, Irāna piegādā Krievijai bezpilota lidaparātus, kurus Krievijas Federācija izmanto, lai veiktu uzbrukumus Ukrainas infrastruktūrai. Decembra vidū kļuva zināms, ka Krievija saņēma jaunu “Shaheds” partiju, ar kuriem viņi pēc tam veica uzbrukumus Kijivas pilsētai un reģionam.

Avots: NYT

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top