Tehnoloģijas

Fotogrāfa ieteikumi un iedvesma saulgriežu sagaidīšanai

Fotogrāfa ieteikumi un iedvesma saulgriežu sagaidīšanai

Kā jau vasaras saulgriežos ierasts, mēs pulcējamies pie uguns, kopīgi sagaidot dienas gaišāko nakti, dedzinām ugunskurus un lāpas. Šī ir skaista iespēja iemūžināt kopābūšanas mirkļus brīnišķīgās fotogrāfijās. Fotogrāfs Kārlis Buškevics dalās ar ieteikumiem, kā veiksmīgāk iemūžināt gaismu spēles un notvert iespaidīgus Jāņu nakts kadrus, izmantojot vien telefona kameru un ilgās ekspozīcijas režīmu. 

Unikālu, plūstošu un tajā pašā laikā kvalitatīvu fotoattēlu nav grūti izveidot, ja vien zina pareizās kameras lietošanas tehnikas un režīmus. Lai uzņemtu iecerēto fotoattēlu, iekļaujot arī vissīkākās detaļas, ir nepieciešams ilgās ekspozīcijas režīms. “Malkai sprakšķot, gaisā paceļas dzirksteles, kas garās ekspozīcijas fotogrāfijā veidos brīnišķīgas gaismas svītras. Lai rezultāts būtu izdevies, ir nepieciešams zināt, kā lietot ISO režīmu un cik lielu kameras iestatījumos noteikt slēdža ātrumu,” stāsta fotogrāfs. 

Lai ilgās ekspozīcijas bildes, izmantojot telefona kameru, sanāktu pēc iespējas labākas, fotografējot ugunskuru vai jebkuru citu aktīvu kustību, Kārlis Buškevics iesaka ņemt vērā pāris viegli iegaumējamus padomus: 

  • Izmanto statīvu: Lai izvairītos no tā, ka fotoattēls ir miglains, jo roka notrīcēja, telefons ir jānovieto statīvā, kas padarīs to stabilu. Tas palīdzēs novērst vibrācijas un fotogrāfija izdosies kvalitatīvāka; 
  • Kameras iestatījumos jāieslēdz “Īpaši lēna kustība” režīms;
  • Parādoties kvadrātam telefona ekrānā, Jāņu naktī varēsi uzņemt iespaidīgus gaismu un uguns kadrus.

“Ar savu viedtālruni Samsung Galaxy S23 Ultra, esmu fotogrāfējis arī zibens izstarojumus, izmantojot šos ieteikumus,” stāsta fotogrāfs. Tāpat, šajā režīmā var uzņemt interesantus gaismu elementus ar gaisā izveidotiem burtiem – ilgās ekspozīcijas režīms seko līdzi katrai kustībai, to pārvēršot fotogrāfijā.” 

Fotogrāfa ieteikumi un iedvesma saulgriežu sagaidīšanai

Papildus fotogrāfa padomi, lai labāk izveidotu ilgās kompozīcijas fotoattēlus ar telefona kameru:

  • Izmanto manuālo režīmu, kas kameras lietotnē atrodams ar nosaukumu “manual” vai “Pro”. 
  • Noregulē slēdža ātrumu, kas parasti tiek norādīts ar ikonu apļa formā, burtu “S” vai “Speed”. Slēdža ātrums ir laiks, cik ilgi attēla uzņemšanas laikā kameras objektīvs paliek atvērts. Jo mazāks būs slēdža ātrums, jo vairāk gaismas uztvers kamera un attēli būs gaišāki.
  • Jāpielāgo ISO, kas kontrolē kameras jutību pret gaismu. Fotografējot dienasgaismā, kamerai ir jāizmanto zemākais ISO. Izmantojot augstu ISO, var būt risks, ka attēls pārgaismojas un izplūst.
  • Jāpārliecinās par apkārtējo gaismas daudzumu. Veidojot ilgās ekspozīcijas fotoattēlus, gaismas daudzumam ir jābūt ierobežotam, jo pārāk gaišs apgaismojums fotoattēlā var veidot baltus pigmentus. Ja fotoattēli tiek uzņemti ārā, tad vislabāk to ir darīt, kad sāk krēslot vai tad, kad saule jau ir norietējusi.
Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top