Visas ziņas

Honda and General Motors pētīs viedtīklu un elektromobiļu sadarbspēju, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju

 

Honda and General Motors pētīs viedtīklu un elektromobiļu sadarbspēju, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju

Automobiļu ražotāji Honda un General Motors (GM) kopīgi veic pētījumus par elektromobiļu un viedtīklu sadarbspēju, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju, par to 20. maijā ziņoja Japānas ziņu portāls Nikkei.

Projekta ietvaros Honda un General Motors pētīs, vai elektriskos transportlīdzekļus var izmantot, lai stabilizētu enerģijas nodrošinājumu viedtīklos. Uzņēmumi plāno izstrādāt datu ieguves metodes starp elektriskajiem transportlīdzekļiem un viedtīkliem, kas it kā dotu iespēju elektrisko transportlīdzekļu īpašniekiem nopelnīt no elektroenerģijas akumulēšanas automašīnai un apmainoties ar to ar viedtīklu.

Abas puses strādās starptautiskā tehnoloģiju konsorcija Mobility Open Blockchain Initiative (MOBI) projekta ietvaros ar mērķi padarīt mobilitātes pakalpojumus efektīvākus. Platforma tika izveidota maija sākumā, un projektā ir vairāk nekā trīsdesmit dalībnieku, ieskaitot Bosch, Hyperledger, IBM un IOTA.

Kā iepriekš ziņoja Cointelegraph, General Motors ir izstrādājis patentu blokķēdes tehnoloģijas datu pārvaldības risinājumam autonomos transportlīdzekļos. Sistēmas mērķis ir nodrošināt “drošu” un “stabilu” datu distribūciju un sadarbspējīgu datu apmaiņu starp automatizētiem transportlīdzekļiem un iestādēm, piemēram, pašvaldības, reģionālajām un sabiedriskajām iestādēm.

Amerikāņu autobūves gigants ir arī kļuvis par jaunā blokķēdes tehnoloģijas uzņēmuma Spring Labs projekta partneri, kas strādā pie datu drošības uzlabošanas.

Starp citiem vadošajiem auto ražotājiem, kas izmanto blokķēdes tehnoloģiju, Mercedes-Benz ir izstrādājis blokķēdes platformu, kas ļauj uzglabāt dokumentāciju un līgumus sarežģītām piegādes ķēdēm.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top