Tehnoloģijas

Ilonam Maskam būs jāpilda savs solījums

Ilonam Maskam būs jāpilda savs solījums

Vairāk nekā puse no pasaules bitkoinu ieguvē izmantotās elektroenerģijas tiek iegūta no atjaunojamiem avotiem.

Kā zināms, uzņēmējs Ilons Masks iepriekš ieviesa iespēju, iegādājoties Tesla automašīnu, veikt norēķinus ar bitkoinu, taču vēlāk no tās atteicās.

Masks toreiz to skaidroja ar to, ka viņš nav apmierināts ar vides noslodzi, ko rada bitkoinu ieguve, izmantojot enerģiju no klasiskā ogļu, naftas un dabasgāzes maisījuma. Nezināmu iemeslu dēļ uzņēmējs izteica šādu “pretenziju” pret BTC ieguvi, lai gan arī lielākā daļa pasaules ekonomikas nozaru elektroenerģiju saņēma no klasiskajiem elektroenerģijas ieguves avotiem.

Tajā pašā laikā līdz šim bitkoinu ieguve ir paveikusi tieši to, ko nav izdevies izdarīt lielākajai daļai citu nozaru: vairāk nekā puse no globālajā bitkoinu ieguvē izmantotās elektroenerģijas (59 %) tiek iegūta no atjaunojamiem avotiem, liecina Bitcoin Mining Council dati.

Masks ir teicis, ka ir gatavs vēlreiz apsvērt bitkoinu finanšu iesaisti gadījumā, ja vairāk nekā puse no maineriem patērētās enerģijas tiks iegūta no atjaunojamiem avotiem, tāpēc uzņēmējam agri vai vēlu nāksies izpildīt savu solījumu.

Turklāt var atzīmēt, ka tieši no izmaksu optimizācijas viedokļa maininga nozare tagad un pārskatāmā nākotnē ieguldīs līdzekļus darbā ar atjaunojamiem enerģijas avotiem.

Aprēķini liecina, ka, izmantojot šādus enerģijas avotus, pašreizējās vidējās viena bitkoina ieguves izmaksas (aptuveni 26 000 ASV dolāru) var samazināt līdz 5000-15 000 ASV dolāru robežai. Riot Platforms, kas bitkoinus iegūst Teksasā, izmantojot tikai saules un vēja enerģiju, vasarā 1 BTC ieguves izmaksas bija tikai 8,389 tūkstoši dolāru.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top