Visas ziņas

Jaunā Škoda Octavia iegūst prestižu Austrijas auto nozares apbalvojumu

Jaunā Škoda Octavia iegūst prestižu Austrijas auto nozares apbalvojumu

Austrijas Automašīnu asociācija (ARBÖ) piešķīra pilnīgi jaunajai ŠKODA OCTAVIA Austrijas “Gada auto” titulu “Große Österreichische Automobil-Preis”. Bestsellera ceturtā paaudze ir pasludināta par uzvarētāju kategorijā “vidējas klases auto”, kurā vēsturiskā apbalvojuma 37. izdevumā tika vērtētas automašīnas, kuras maksā no 20 001 līdz 50 000 eiro.

Tā ir pirmā reize, kad OCTAVIA iegūst šo balvu, kuru iepriekšējos gadus divreiz saņēma ŠKODA SUPERB. Žūrija sastāvēja no 100 locekļiem, kuru vidū bija eksperti, slavenības un asociācijas žurnāla “Freie Fahrt” lasītāji. COVID-19 pandēmijas dēļ šogad balvas pasniegšanas ceremonija tika novadīta Porsche Holding galvenajā mītnē Zalcburgā. Jaunā ŠKODA OCTAVIA šobrīd ir pārdotākā automašīna Austrijā.

Šogad par “Große Österreichische Automobil-Preis” apbalvojuma nominantiem tika izvēlētas 32 automašīnas, kuras Austrijas tirgū tika atklātas starp 2019.gada 1.novembri un 2020.gada 31.oktobri. Tos vērtēja pēc pieciem kritērijiem: tehniskais izpildījums, ekonomiskums, uzticamība, ekoloģiskums un cenas un kvalitātes attiecība. Tradicionāli pasākumā tiek pasniegtas balvas trīs kategorijās, balstoties uz iegādes sākuma cenu: “Mazās klases auto”, kuru iegādes cena ir līdz 20 000 eiro, “vidējas klases auto”, kuru vērtība ir no 20 001 līdz 50 000 eiro un “premium klases auto”, kuru sākotnējā iegādes cena pārsniedz 50 001 eiro. ŠKODA OCTAVIA uzvarēja neskatoties uz daudziem spēcīgiem konkurentiem kategorijā “vidējas klases auto”.

ŠKODA ir padarījusi ceturtās paaudzes OCTAVIA vēl aizraujošāku nekā iepriekšējais modelis. Tajā pašā laikā bestsellers ir radīts ar vēl nepieredzētu aktīvās un pasīvās drošības līmeni. Tas ir aprīkots ar virkni jaunu asistentu sistēmu un progresīvu informācijas un izklaides sistēmu. Elektrificētie spēka agregāti, kas jau ir pazīstami OCTAVIA e-TEC modelī ar jauno daļējā hibrīda tehnoloģiju un divi OCTAVIA iV pie elektrotīkla pieslēdzami hibrīda modeļi vēl vairāk uzlabo CO2 izmešu rādītājus. Turklāt advancētie iekšdedzes dzinēji ir kļuvuši vēl efektīvāki, bet jaunākās paaudzes ŠKODA EVO dīzeļdzinēji ir aprīkoti ar “dubultas dozēšanas” sistēmu, kura samazina slāpekļa oksīda izmešus par aptuveni 80 procentiem. Papildus ir pieejama arī ŠKODA OCTAVIA G-TEC Limo un Combi versijās kas darbojas ar videi draudzīgo saspiestu dabasgāzi (CNG). ŠKODA piedāvā OCTAVIA versijas ar priekšējo riteņu vai 4×4 piedziņu un klienti var izvēlēties gan manuālu pārnesumkārbu, gan DSG automātisko pārnesumkārbu. Papildu tam pieejama veiktspējīgā OCTAVIA SCOUT ar 4×4 vai priekšpiedziņu, kā arī trīs sportiskie RS varianti, kas papildina daudzpusīgo piedāvājuma klāstu.

ŠKODA AUTO

  •  svin savas darbības 125 gadu jubileju kopš dibināšanas automašīnu nozares pirmsākumu laikā 1895.gadā, kas padara to par vienu no visilgāk pastāvošajiem auto ražotājiem pasaulē.
  •  šobrīd saviem klientiem piedāvā šādas automašīnas: FABIA, SCALA, OCTAVIA, KAROQ, KODIAQ, kā arī KAMIQ un SUPERB.
  • 2019.gadā klientiem visā pasaulē piegādāja 1,25 miljonus automašīnu.
  •  ir daļa no Volkswagen Group kopš 1991.gada. Volkswagen Group ir viens no veiksmīgākajiem automašīnu ražotājiem pasaulē. Sadarbībā ar grupas uzņēmumiem ŠKODA AUTO neatkarīgi izstrādā un ražo automašīnas, kā arī elementus, kā dzinēji un pārnesumkārbas.
  •  darbojas trīs vietās Čehijā; ražo automašīnas Ķīnā, Krievijā, Slovākijā un Indijā, lielākoties atbilstoši uzņēmumu grupas partnerības līgumiem, kā arī sadarbībā ar vietējiem partneriem Ukrainā un Kazahstānā.
  •  nodarbina aptuveni 42 000 cilvēku visā pasaulē kopumā vairāk nekā 100 tirgos.
  •  šobrīd pārveido savu darbības koncepciju no tradicionāla auto ražotāja par “Simply Clever” uzņēmumam, kas izstrādā labākos iespējamos mobilitātes risinājumus savas ŠKODA 2025 attīstības stratēģijas ietvaros.

Informāciju sagatavoja Gatis Smudzis, Mārketinga vadītājs Latvijā AUTO 100 Latvijas filiāle ĀKF.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top