Tehnoloģijas

Krievijas “Roskomnadzor” negrasās palēnināt “Google” un “YouTube” datu plūsmu

Sodi sociālajām platformām Krievijā

Foto: Yayimages

Krievijas Federālais sakaru, informācijas tehnoloģiju un masu komunikācijas jomu uzraudzības dienests “Roskomnadzor” negrasās palēnināt “Google” datu plūsmu, jo šobrīd pietiek ar naudas soda piemērošanu. Par to ziņoja “Interfax”, atsaucoties uz nodaļas vadītāja Andreja Lipova teikto. Viņš ir tādās pašās domās par “Facebook” datu plūsmas palēnināšanu:

“Visā ir jābūt līdzsvaram. Ja draudi, kas radīsies no konkrēta sociālā tīkla darbības, pārsniegs priekšrocības, ko var gūt no šī sociālā tīkla, tad tam tiks piemēroti radikālāki soda mēri. Šodien mēs uzskatām, ka pagaidām pietiek ar piemēroto naudas sodu.”

Par kādiem naudas sodiem tiek runāts?

Acīmredzot tiek runāts par naudas sodiem, ko Taganskajas rajona tiesa aizvakar piemēroja saistībā ar “Google” un “Facebook” darbību:

“Google” tika sodīts ar 6 miljoniem, bet “Facebook” – 26 miljoniem rubļu lielu naudas sodu.

Kāpēc tomēr palēnināja “Twitter” datu plūsmu?

Patiesībā “Roskomnadzor” loģiku ir ļoti grūti saprast. Dienests palēnināja pakalpojuma darbību, bet tikai mobilajās platformās, jo tikai mobilo sakaru operatoriem, kā arī dažiem lieliem pakalpojumu sniedzējiem ir nepieciešamie tehniskie līdzekļi. Tāpēc daudziem “Twitter” darbojas bez problēmām personālajā datorā.

Līdzīgs stāsts būtu noticis arī ar “Google”. Un pilnīgas datu plūsmas palēnināšanas neiespējamība būtu slikti ietekmējusi “Roskomnadzor” reputāciju.

Turklāt pēc dienesta pārstāvja teiktā, precedents ar ‘Twitter” noveda pie tā, ka citi uzņēmumi sāka dzēst Krievijas Federācijas teritorijā aizliegtu saturu. Nav skaidrs, kādā veidā šie vārdi ir saistīti ar to, ka “Roskomnadzor” pirms pāris dienām nosauca “Google” par biežāko dienesta prasību pārkāpēju.

Nav arī skaidrs, kāpēc dienesta pārstāvji nav norādījuši precīzu skaitli. Tāpēc pastāv pieņēmums, ka dienests mainīja savas domas, jo “Google” datu plūsmas palēnināšana ietekmētu ļoti lielai daļai cilvēku interneta darbību. Piemēram, daudzi šrifti glabājas uzņēmuma serveros, un pakalpojums reCAPTCHA pieder arī uzņēmumam “Google”. Un šie ir tikai divi no visredzamākajiem piemēriem.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top