Visas ziņas

Lielbritānijas FCA pabeigusi darbu pie kriptovalūtu aktīvu regulēšanas rokasgrāmatas

Lielbritānijas FCA pabeigusi darbu pie kriptovalūtu aktīvu regulēšanas rokasgrāmatas

Lielbritānijas Finanšu regulēšanas un uzraudzības pārvalde (FCA) līdz galam izstrādājusi kriptovalūtu aktīvu regulēšanas rokasgrāmatu.

Liela daļa publicēto noteikumu tika prezentēti plašākai sabiedrībai jau janvārī. Kā bija gaidāms – rokasgrāmatas galīgajā versijā nav būtisku spēkā esošā regulējuma izmaiņu, un tā vietā nosaka – kādi tokeni atrodas resora kompetencē.

Rokasgrāmatā ietverts security tokena jēdziens, kas tiek definēts kā aktīvs, kam piemīt daļu vai parāda instrumenta īpašības – tostarp īpašumtiesības, un tādēļ tas būtu jāregulē FCA.

Utility tokeni, no otras puses, tādas tiesības nepiešķir, un parasti neinteresēs FCA. Izņēmums ir gadījumi, kad tie izpilda elektroniskās naudas funkciju. Pie elektroniskās naudas kategorijas pieder konkrēti stablecoin.

“Tokens, kas nav vērtspapīrs vai elektroniskās naudas forma, netiek regulēts. Tomēr tirgus dalībniekiem jāņem vērā, ka noteikti darbības veidi ar tādu tokenu izmantošanu var tikt regulēti, piemēram, kad tie tiek izmantoti regulējamu maksājumu īstenošanai”, – teikts dokumentā.

Trešā kategorija – “biržas tokeni”. Tajā tika iekļauts bitkoins, Ethereum un citas kriptovalūtas, ar kuru regulēšanu FCA nenodarbojas. Taču arī uz tiem attiecas noteikumi, kas saistīti ar naudas atmazgāšanas apkarošanu.

“Tirgus dalībniekiem ir jāizmanto šī rokasgrāmata kā pirmais solis, lai saprastu – kā tiem jāstrādā ar konkrētiem kriptovalūtu aktīviem, tomēr galīgais lēmums var tikt pieņemts tikai katrā atsevišķā gadījumā”, – paskaidro regulators.

Kompānijām tiek sniegta iespēja laist klajā security tokenus bez regulējošas licences, kas nav nepieciešama arī tradicionālo vērtspapīru emitēšanai. Vienlaikus tādu tokenu tirdzniecību nevar īstenot bez FCA atļaujas.

Avots Ciondesk

 

 

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top