Visas ziņas

Oculus Quest 2 virtuālās realitātes brilles par 300 ASV dolāriem

Oculus Quest 2 reālas brilles

Apmēram pirms desmit gadiem lielākie tehnoloģiju ražotāji ieviesa pirmās virtuālās realitātes brilles, kas bija pieejamas parastajiem lietotājiem. Bija divi veidi, kā nokļūt virtuālajā realitātē. Pirmais bija dārgu briļļu iegāde no Oculus un HTC, kuras bija jāpieslēdz jaudīgam datoram, izmantojot vairākus vadus. Otrs veids bija iegādāties virtuālās brilles, kuru iekšpusē bija jāievieto viedtālrunis ar lielu ekrānu. Taču 2018. gadā jau bija pieejams labāks virtuālās realitātes briļļu variants – “Oculus Quest”. Tas bija salīdzinoši lēts variants un tam nebija nepieciešams savienojums ar jaudīgu datoru – labas kvalitātes VR spēles darbojās ar integrētā procesora, videokartes un citas aparatūras jaudu. “Facebook Connect 2020” prezentācijas laikā tika demonstrēta jauna virtuālās realitātes briļļu versija – “Oculus Quest 2”, kas ir jau jaudīgāka un lētāka.

Kāpēc jaunā “Oculus Quest 2” ir labāka versija

Par jaunajām virtuālās realitātes brillēm “Oculus Quest 2” bija aprakstīts “Fast Company” izdevumā. Jaunās virtuālās brilles ir kļuvušas daudz vieglākas, jaudīgākas, lētākas un vieglāk lietojamas. Tagad virtuālās realitātes mīļotājiem ir izvēle – nopirkt “Oculus Quest 2” vai izvēlēties dārgākas Sony PlayStation un Microsoft Xbox versijas. Par virtuālo briļļu modeļa uzlabojumiem tika paziņots “Facebook Connect” pasākuma laikā, kas tika straumēts tiešsaistē.

Facebook Connect 2020 video

“Oculus Quest 2” specifikācijas un izmaksas

Par “Oculus Quest 2” virtuālās realitātes briļļu galveno iezīmi var uzskatīt to īpašību un izmaksu labo attiecību. Pirmajām “Oculus Quest” versijas brillēm bija pieejama 64 GB atmiņa par 399 ASV dolāriem  un 128 GB versija par 499 ASV dolāriem.

“Oculus Quest 2” specifikācijas un cenas ir pievilcīgākas:

Oculus Quest 2 ar 64 gigabaitu atmiņu maksā 299 ASV dolārus;

Oculus Quest 2 ar 256 GB gigabaitu atmiņu maksā 399 ASV dolārus.

Jaunās virtuālās realitātes brilles tiks pārdotas 22 valstīs sākot no 13. oktobra. Precīzas “Oculus Quest 2” specifikācijas nav zināmas. Bet ražotājs ir norādījis, kas tieši jaunais modelis ir labāks par veco. Jaunais modelis ir kļuvis par 10% kompaktāks un vieglāks nekā iepriekšējais modelis. Displejā esošo pikseļu skaits ir pieaudzis par 50%, kam vajadzētu uzlabot attēla kvalitāti. Arī RAM apjoms ir pieaudzis, un procesors izmanto jaudīgāku Qualcomm Snapdragon XR2.

Oculus Quest 2 video

“Oculus Quest 2” uzstādīšana

Oculus Rift vai HTC Vive virtuālās realitātes briļļu īpašnieki zina, cik grūti tās ir uzstādīt. Sākotnēji jums ir jāsavieno brilles un kontrolieri ar datoru, izmantojot vairākus kabeļus, tāpat ir jāuzstāda īpaši sensori. Spēļu programmatūru ir jaāuzstāda gan datorā, gan virtuālajās brillēs. Parasti dažos gadījumos virtuālo briļļu uzstādīšana var ilgt vairākas stundas.

Taču ar “Oculus Quest 2” virtuālajām brillēm viss ir daudz vieglāk, tās var izmantot jau pēc dažām minūtēm, pēc tam kā esat izņēmuši tās no iepakojuma. Sākotnēji ir jāpiesakās “Facebook” ar Android vai iOS viedtālruni. Un tad ir jāizveido tā sauktā “Guardian” zona, kurā ir jāveic drošībaas iestatījumi. Lai spēles laikā nejauši kaut ko nesasistu un nesalauztu, ar kontrolieru palīdzību ir nepieciešams uzzīmēt taisnstūra zonu, aiz kura līnijām spēlētājam nevajadzētu iziet. Ja viņš spēlētājs atstās drošo zonu, virtuālās brilles brīdinās par iespējamiem riskiem.

 

Oculus Quest 2 Realitātes brilles

“Oculus Quest 2” spēles

Ar jaunajām “Oculus Quest 2” virtuālajām brillēm jūs varat doties virtuālos ceļojumos, taču galvenokārt brilles ir paredzētas spēlēm. Visas spēles, kas bija pieejamas iepriekšējā virtuālo briļļu versijā, var palaist vietnē “Oculus Quest 2”. Papildus būs pieejamas arī jaunas spēles par tēmu “Zvaigžņu kari” un “Jurassic Park”. Tikai tagad, ņemot vērā lielākas prasības tehniskajiem parametriem, šīs spēles nebūs pieejamas vecās versijas virtuālajām brillēm. Pirmajiem “Oculus Quest 2” pircējiem būs pieejamas 200 spēles. Tostarp būs pieejama tāda spēle kā “Arizona Sunshine” un deju simulators “Dance Central VR”.

Diemžēl tāda lietotne kā “Google Earth VR” nav saderīga ar šīs versijas brillēm, lai skatītu pasaules populārākās apskates vietas. Bet, ja kādam ir liela vēlme, ir iespējams iegādāties kabeli 75 ASV dolāru vērtībā, lai “Oculus Quest 2” pievienotu jaudīgam datoram. Tad būs iespējams spēlēt jaudīgākas spēles un izmantot dažādas lietojumprogrammas.

Jurassic World Aftermath video

Virtuālās realitātes nākotne

“Facebook”, kas 2014. gadā iegādājās “Oculus”, sapņoja, ka kādreiz virtuālajā realitātē varētu iesaistīt miljardiem cilvēku. Lētākā jaunu briļļu versija pēc pašreizējā valūtas kursa maksā tikai 22 000 rubļu, tātad virtuālās realitātes brilles ir pieejamas daudziem cilvēkiem. Ar šīm brillēm var spēlēt ļoti daudzas spēles, kas nozīmē, ka tuvākajā nākotnē virtuālā realitāte var piesaistīt jaunu popularitātes vilni.

Virtuālās realitātes briļļu pārdošanas apjomi jau bija palielinājušies koronavīrusa pandēmijas laikā, jo cilvēkiem bija jāatrodas mājās un viņi sāka meklēt jaunus izklaides veidus. Mūsdienās daudzi no mums turpina strādāt mājās, tāpēc daži cilvēki pat uzskata, ka virtuālā realitāte var būt noderīga, strādājot attālināti. Tikai tam ir grūti noticēt – diez vai kāds vēlas stundām ilgi sēdēt ar virtuālajām brillēm.

Oculus Quest 2 realitates brilles

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top