Tehnoloģiju apskati

Samsung Galaxy Flip5 apskats

Samsung Galaxy Flip5 apskats

 Dienvidkorejas uzņēmums Samsung nav pionieri salokāmo displeju viedtālruņu klāstā, taču ātri spēja izkonkurēja Moto Razr un padarīja Galaxy Flip un Fold līnijas par nepārspētām nu jau vairāku gadu garumā. Samsung inženieri pat ir spējuši uzlabot divus lielākos iepriekšējās Flip versijas sāpju punktus.

Tā vietā, lai izmantotu kompaktu ārējo ekrānu un iegūtu vairāk vietas citiem komponentiem, Galaxy Flip5 var tagad lepoties ar lielu Flex Window ārējo displeju, kas ļauj veikt dažas pamatfunkcijas bez nepieciešamības atlocīt tālruni pilnība, kā arī pateicoties jaunai eņģei šis viedtālrunis beidzot ir pilnībā aizverams, spraugas nav un magnēts viegli savelk abas salocītās ierīces daļas kopā.

Samsung Galaxy Flip5 apskats

Jaudīgs Snapdragon procesors, racionalizēta programmatūra – konkurentiem nāksies strādā daudz uzcītīgāk, lai spētu izstrādāt līdzīgu vai labāku salokāmo viedtālruni. Vismaz tā tas šķiet virspusēji. Vai šie uzlabojumi ir tiešām tik iespaidīgi?

Samsung Galaxy Flip5 apskats

Ergonomika un dizaina iezīmes

Tas ir salokāms viedtālrunis ar lielu 6,7 collu elastīgu ekrānu un ne maznozīmīgu 3,4 collu ārējo ekrānu.

Pirmais, kas nāk prātā, turot Galaxy Flip5 rokās, ir tas, vai to var atvērt ar vienu roku. Atbilde ir jā, var, taču ar zināmu piepūli. Tomēr man ir aizdomas, ka Flip īpašniekiem šī prasme ir uzpumpēta līdz nebijušiem augstumiem. Jā, un ar ko Galaxy Flip5 atšķiras no ierasta viedtālruņa?

  • Pirmais ir tā izmērs. Salocīta Galaxy Flip5 izmēri 71,9 x 85,1 x 15,1 mm ļauj to ievietot pat krūšu kabatā. Vēl jāņem vērā krekla un blūzes materiāls, jo viedtālrunis tomēr sver 187 gramus.
  • Otrkārt – tagad jums nav nepieciešami īpaši futrāļi vai statīvi, lai skatītos videoklipus vai veiktu videozvanus. Pietiek viedtālruni vienkārši novietot uz galda un salocīt to aptuveni 90 grādu leņķī. Papildus var iegādāties aizsargrāmi ar atlokāmu atbalsta sistēmu vēl ērtākai ierīces lietošanai.

Samsung Galaxy Flip5 apskats

Uzņemt selfijus neatlokot viedtālruni tagad arī būs ērtāk, jo pateicoties lielajam ārējam ekrānam tagad ir iespējams vizuāli redzēt ko mēs vēlamies fotografēt un FlexCam režīms ļauj ērti uzņemt selfijus izmantojot balss komandu vai žestus.

Un jāatzīmē, ka Flip5 salocītā veidā izskatās ārkārtīgi oriģināli, atgādinot nevis viedtālruni, bet kādu ārpasaules ierīci.

Ārējais ekrāns ne tikai kalpo kā displejs selfijiem, bet arī parāda paziņojumus, kā arī varat atbildēt uz ziņu, neatverot viedtālruni, izmantojot tikai ārējo ekrānu. Izmantojot Quick Reply, jūs saņemat pilnu QWERTY tastatūru ar iespēju apskatīt tērzēšanas vēsturi. Ārējā ekrānā ir pieejami vairāki logrīki, tostarp mūzikas un video atskaņotāja vadība un YouTube pārlūkošana.

Ieslēgšanas poga / pirkstu nospiedumu sensors atrodas labajā pusē. Šī kombinētā poga ir nedaudz iedziļināti izvietota, kas šķiet ergonomiski, taču ir kāda nianse. Flip5 aizverot var viegli aktivizēt sensoru ar nejaušiem nospiedumiem (man tas izdevās pat vairākas reizes). Pieci neveiksmīgi mēģinājumi deaktivizēs sensoru uz 30 sekundēm, pēc tam būs jāievada PIN kods vai parole, lai atbloķētu ierīci. Par laimi, iestatījumos ir opcija, kuru aktivizējot, būs nepieciešams nospiest (nevis pieskārties) sensoram, kas novērš šo problēmu.

Samsung Galaxy Flip5 ārēja ekrāna funkcijas

Samsung Galaxy Flip5 ārēja ekrāna funkcijas

Dizains

Ja abstrahējamies no neparastā formas faktora un atlokām viedtālruni, tad izvērstā veidā no klasiskā modeļa tas īpaši neatšķiras. Lielākā vizuālā atšķirība – aizmugurējā virsma ir sadalīta divās simetriskās daļās. Viena daļa ir stikla panelis, otra puse ir ekrāns, kas izslēgts arī izskatās kā melns stikla panelis. Visa viedtālruņa neierastība izpaužas, kad viedtālrunis ir puslīdz vai pilnībā aizvērts.

Flip5 tātad ir atjaunināta eņģe, kas ir atbildīga par viedtālruņa salocīšanu un atlocīšanas funkciju. Tagad tas salokās bez spraugas. Vizuāli tas izskatās iespaidīgi, turklāt salocītā veidā uz ekrāna nosēžas mazāk netīrumu un putekļu. Jaunā eņģe ir paredzēta 200 000 locījumu veikšanai, tāpat kā iepriekšējā modeļa Flip4 eņģe .

Latvijā Galaxy Flip5 tiek pārdots četrās krāsās: piparmētru, grafīta, lavandas un krēmkrāsas.

Kamera

Galaxy Flip5 ir 3 foto un video moduļi. Ārējā displejā atrodas kamera ar 12 megapikseļu sensoru ar īpaši platleņķa objektīvu un 12 megapikseļu sensors ar platleņķa objektīvu, optisko attēla stabilizāciju. Tās ir tās pašas kameras, kas atrodamas Samsung Galaxy Flip4. Ārējā kamera var uzņemt video līdz pat 4K izšķirtspējā ar 60 kadriem sekundē. Iekšējā ekrāna kamerai ir 10 megapikseļu sensors, un tā var uzņemt video līdz 4K izšķirtspējā ar ātrumu 30 kadri sekundē.

Samsung Galaxy Flip5 ārējās videokameras tests. Pievienots viens filtrs un nedaudz samazināts video ātrums.

Izmantojot galveno kameru, āra fotoattēli saulainā dienā izskatās lieliski. Noklusējuma krāsas ir nedaudz pārsātinātas, kas ir raksturīgi Samsung, taču tas ir gaumes jautājums.

Ārējā kamera rada attēlus ar lielisku detalizāciju un, pārsteidzoši, dabiskākām krāsām.

Flip5 ārējam displejam, kā jau minēju, ir 3,4 collu diagonāle un izšķirtspēja 748 × 720 pikseļi, kas ir radikāls uzlabojums salīdzinājumā ar Flip4 1,9 collu 512 × 260 pikseļu displeju. Tas ir jauks un spilgts ekrāns. Vienīgais trūkums ir 60 Hz atsvaidzināšanas frekvence.

Samsung Galaxy Flip5 fotokameras tests.

Samsung Galaxy Flip5 fotokameras tests

Galvenā (iekšējā) 6,7 collu ekrāna izšķirtspēja ir 2640 × 1080 pikseļi, pikseļu blīvums ir 426 pikseļi collā, bet atsvaidzināšanas frekvence – 120 Hz. Īsāk sakot, ekrāns, kā parasti Samsung gadījumā, ir augstākās klases. Ieliekums ekrāna vidū ir redzams un pat sataustāms, taču pie ieslēgta ekrāna tam ir maza ietekme.

Samsung Galaxy Flip5 videokameras stabilizācijas tests

Zoom

Ir vērts pieminēt, ka Z Flip5 nav optiskās tālummaiņas. Turklāt, ja ir tikai divi 12 MP sensori, digitālā tālummaiņa ir 10x, un augšējā tālummaiņas galā tā ir nedaudz trokšņaina.

Varat pietuvināt (līdz 10x), taču, tā kā tas ir 12 megapikseļu sensors, tā izšķirtspēja nav liela. Man nedaudz pietrūkst soļa “2x”, lai vienkāršotu tālummaiņu – pat ja tā ir tikai digitālā.

Runājot par šī fotokameru pāra kopējiem rezultātiem: kadri ar šo izšķirtspēju izskatās spilgti un asi, ar pietiekami daudz krāsām un kontrastu. Tomēr, pietuvinot, var pamanīt izteiktu “graudainību” pat dienas gaismā uzņemtajos kadros.

Veiktspēja

Flip5 bāzes modelis tiek piedāvāts ar 8 GB RAM un 256 GB un 512 GB atmiņu. Abos variantos komplektācijā ar Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 procesoru, kas pirmo reizi Samsung ierīcēs tika integrēts Galaxy S23 līnijā, šī gada sākumā.

Viedtālrunis darbojas ar 13. Android versiju, un tam būtu jāsaņem operētājsistēmas atjauninājumi četrus gadus un drošības ielāpi vēl piecus gadus.

Geekbench 6 vienkodolu CPU testā Flip 5 uzrāda aptuveni 1998 punktus, bet daudzkodolu testā – 5144 punktus. Neskatoties padziļināti testu detaļās, tas ir ļoti labs rezultāts. Nav tādu uzdevumu, ar kuriem šāda aparatūras mobilā platforma šodien nespētu tikt galā. Lielisks rezultāts.

Taisnības labad jāatzīmē, ka daži eksperti pievērš uzmanību manāmai ierīces sakaršanai dažās spēlēs, bet es to neievēroju. Iespējams eksperti dzīvo tuvāk ekvatoram un karstā vasaras dienā situācija mainīsies.

Akumulators

Flip5 ir aprīkots ar 3700 mAh akumulatoru, kas atbalsta 25 W vadu uzlādes ātrumu (tāpat kā Flip4). Ar šādu uzlādes ātrumu viedtālrunis 30 minūšu laikā uzlādējas līdz 50 procentiem. Tas atbalsta arī 15 W bezvadu uzlādi un 4,5 W reverso bezvadu uzlādi, ar tās palīdzību var uzlādēt dažas austiņas un citus piederumus.

Kā apgalvo ražotājs, Galaxy Flip5 akumulators ļauj klausīties mūziku 57 stundas un skatīties video 20 stundas. Taču tie ir abstrakti skaitļi, praksē pie vidējas lietošanas intensitātes akumulators pietiek tomēr tikai līdz vakaram. Līdz pusnaktij man parasti bija palikuši no 10 – 5% no uzlādes.

Tālrunī ir jaunākie un ātrākie Wi-Fi 6E un Bluetooth 5.3 moduļi, tas atbalsta 5G un eSIM.

Atsevišķi jāatzīmē aizsardzība pret ūdeni saskaņā ar IPX8 standartu. Šis standarts nozīmē iespēju pilnībā iegremdēt saldūdenī pusotra metra dziļumā uz laiku līdz 30 minūtēm. Noslīcināt tik dārgu ierīci es kategoriski neiesaku, bet paspēlēties ir interesanti.

Priekšrocības un trūkumi

Priekšrocības:

  • Liels ārējais ekrāns;
  • Unikāli izmantošanas scenāriji;
  • Neparasts un iespaidīgs dizains;
  • Augstākā līmeņa aparatūras platforma;
  • Augsta ūdensizturība.

Mīnusi:

  • Augsta cena;
  • Ierobežotas ārējā ekrāna iespējas;
  • Zems uzlādes ātrums.

Kam varētu būt interese par Galaxy Flip5

Sāksim ar to, ka Galaxy Flip5 cena sākas no 1 159,00 €. Pat ja to iegādājaties uz nomaksu, tas nav lēts (maigi izsakoties) pirkums. Runājot par pozicionēšanu, lielākajā daļā Galaxy Flip5 reklāmas videoklipu ir redzamas meitenes. Nē, Galaxy Flip5 nevar viennozīmīgi saukt par “sievišķīgu” ierīci, taču manuprāt tā tomēr ir. Jaunais flips patiks arī nedaudzajiem “gliemežvāku” faniem un daudzskaitlīgākiem Dienvidkorejas zīmola cienītājiem. Un, protams, ja esat noguris no bezgalīgi vienmuļajiem viedtālruņiem un vēlaties kaut ko jaunu un neparastu vai vienkārši vēlaties kaut kā izcelties, jums vajadzētu pievērst uzmanību Galaxy Flip5. Tomēr, runājot par pēdējo punktu, ir budžetam draudzīgāki risinājumi, kā pievērst uzmanību sev un savām ierīcēm.

Specifikācijas

  • Tīkls: GSM/CDMA/HSPA/EVDO/LTE/5G;
  • Izmēri: izvērsts: 165,1 x 71,9 x 6,9 mm, salocīts: 85,1 x 71,9 x 15,1 mm;
  • Svars: 187 g;
  • Materiāls: Stikla aizmugurējais panelis (Gorilla Glass Victus 2), pastiprināts alumīnijs;
  • SIM karte: Nano-SIM un eSIM;
  • Ūdensizturība: IPX8 (līdz 1,5 m uz 30 minūtēm);
  • Ekrāni: iekšējais dinamiskais AMOLED 2X, 120 Hz, HDR10+, 1750 nitu (maksimālais) spilgtums, 6,7 collu diagonāle, (ekrāna laukuma attiecība pret korpusu ~85,9 %), 1080 x 2640 pikseļu izšķirtspēja (~425 pikseļu uz collu blīvums). Ārējais Super AMOLED, 3,4 collas, 720 x 748 pikseļi (Gorilla Glass Victus 2 aizsargstikls), 306 pikseļi collā;;
  • Platforma: Android 13, One UI 5.1.1
  • Procesors: Qualcomm SM8550-AC Snapdragon 8 Gen 2 (4 nm), astoņu kodolu procesors (1×3,36 GHz Cortex-X3 un 2×2,8 GHz Cortex-A715, 2×2,8 GHz Cortex-A710 un 3×2,0 GHz Cortex-A510), Adreno 740 GPU;
  • Atmiņa: 256 GB 8 GB RAM, 512 GB 8 GB RAM;
  • Galvenā kamera: dubultā 12 MP, f/1,8, 24 mm (platleņķis), 1/1,76″, 1,8 µm, Dual Pixel PDAF, OIS;
    12 MP, f/2,2, 123˚ (īpaši platleņķa objektīvs), 1,12 mm, LED zibspuldze, HDR, panorāma, 4K@30/60fps video, 1080p@60/240fps, 720p@960fps, HDR10+;
  • Iekšējā kamera: 10 MP, f/2,2, 23 mm (platleņķa), 1,22 µm, HDR, 4K@30fps video;
  • Bezvadu savienojums: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, trīsjoslu, Wi-Fi Direct, Bluetooth5.3;
  • Ģeopozicionēšana: GPS, GLONASS, GALILEO, OBD;
  • NFC;
  • C tipa 3.2 USB;
  • Sensori: pirkstu nospiedums (sānos), akselerometrs, žiroskops, tuvuma, kompass, barometrs;
  • Akumulators: Li-Po 3700 mAh;
  • Uzlāde: 25 W vadu, 50 % 30 minūšu laikā, 15 W bezvadu uzlāde;
    4,5 W reversā bezvadu uzlāde;
  • Krāsas: piparmētru, grafīta, lavandas un krēmkrāsas

Secinājumi

Samsung nav vienīgie spēlētāji uz salokāmo viedtelefonu skatuves, bet es nevaru iedomāties, ka Galaxy sēriju apdraudētu kāds cits no ražotājiem. Šajā ziņā Samsung pat nebija vajadzības ieviest krasus uzlabojumus šī gada modeļu klāstā, tāpēc viņi to arī nedarīja.

Tomēr Flip5 ir divi nozīmīgi un būtiski uzlabojumi. Beidzot ir bez spraugām salokāmais ekrāns, tāpēc telefons vairs neizskatās pēc prototipa – tas tagad ir ne tikai seksīgāks, bet arī kompaktāks. Otra lieta ir ārējais displejs – jaunais ir pietiekami liels, lai tas patiešām būtu noderīgs.

Līdztekus šiem diviem būtiskākajiem jauninājumiem mēs saņemam arī vairākus nelielus bonusiņus, kas summējas. Jaunais procesors ir pelnījis pieminēšanu, pat ja tas bija pašsaprotams, taču tas arī ir vismaz daļēji atbildīgs par uzlaboto akumulatora darbības laiku salīdzinājumā ar iepriekšējo paaudzi. Līdzīgi arī kameras aparatūra nav mainīta, tomēr man ir sajūta, ka 5. modelis uzņem labākas bildes nekā 4. modelis.

Samsung Galaxy Flip5 ir lielisks. Dizaina, uzbūves un vizuālās pievilcības ziņā tas ir labākais atvāžamais telefons. Flip5 jaunais ārējais displejs, protams, ir šī tālruņa īstā odziņa, lai gan, manuprāt, Samsung šeit zaudē daļu funkcionalitātes (displeja aktivizēšanas ceļš arī ir darbietilpīgs), ko, manuprāt, varētu uzlabot. Tomēr ir milzīgs potenciāls nākotnei, kad neizbēgami tiks atbalstītas vairāk lietotnes.

Gandrīz vai katru dienu lietojot Galaxy Flip5 es atklāju ko jaunu, bet tomēr pāris nedēļās nav iespējams saprast, ievērot un atrast visus jauninājumus un iespējas, ko viedāvā šī ierīce. Iepriekš biju  skeptiski noskaņots pret ierīcēm ar salokāmajiem displejiem, bet testa laikā lietojot Flip5 es brīžiem aizdomājos: “Zini ko, varbūt es atteikšos no savu pašreizējā telefona ” par labu šim tālrunim”?

Ņemot vērā visu, manuprāt, Galaxy Flip5 ir labākais 2023. gada salokāmais tālrunis. Tā uzbūves kvalitātē uzvar Motorola ierīces, ekrāna atsaucība un programmatūra pārspēj arī Oppo.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top