Tehnoloģijas

Pārnēsājamā Samsung T7 Touch ārējā diska apskats

Ārējie cietie diski daudziem ir noderīgi. Nelieli, bet ietilpīgi un produktīvi SSD ar USB savienojumu veido veselu tirgus segmentu, kurā viens no līderiem ir Samsung. 2017. gada augustā tika izlaists Samsung T5 kredīkartes izmēra disks, kurš apmierināja vairums pircēju ar savu īpašību kopumu. Loģiski, jo T5 ir kabatas formāta, estētiska un ērta izmēra zibatmiņas disks, kuru var savienot ar jebkuru ierīci, izmantojot 10 gigabaitu USB 3.2 Gen 2 saskarni.

Tomēr šodien Samsung T5 ārējam diskam, neraugoties uz tā joprojām augsto popularitāti, vairs nav augstākā veiktspēja. Šī modeļa pamatā ir Samsung 850 EVO SATA diskdzinis, kas nozīmē, ka T5 maksimālie lineārie ātrumi ir zemāki par tiem, kurus nodrošina USB 3.2 Gen 2 saskarne. Pirms diviem vai trim gadiem tajā nebija alternatīvi risinājumi un tāpēc nevarēja piedāvāt labākus ātruma parametrus. Bet šodien situācija ir mainījusies. Ārējā SSD tirgū ir ienākuši daudz jaunu spēlētāju, un USB diskdziņi, kas var pilnībā ielādēt USB 3.2 Gen 2 joslas platumu, vairs nav retums.

Samsung ārējie diski T5 un t7

Arī kompānija Samsung ir nolēmusi uzlabot savu ārējo SSD modeli un ieviesusi T7 Touch – uzlabotu datu uzglabāšanas ierīci ar augstāku veiktspēju. Un, lai tai piešķirtu papildu pievilcību uz konkurentu fona,  papildināja to ar aparatūras kriptogrāfijas datu aizsardzību ar pirkstu nospiedumu. Šī iemesla dēļ Samsung T7 Touch var rēķināties ar papildu pircēju uzmanību.

Jaunums neliek vilties, iekšpusē ir kontrolieris NVMe, tāpēc nav brīnums, ka  ātrums ir praktiski dubultojies, salīdzinot to ar T5. Tā rezultātā Samsung T7 Touch būs nepārprotami ērtāks lietošanā. Augšupielādējot tajā failus, tiks patērēts mazāk laika, un savienot disku var ar visām ierīcēm  (pat ar televizoru), neveicot papildu programmatūras instalēšanu. Tajā pašā laikā Samsung T7 Touch saglabā estētiku, kas lietotājiem patika T5: diska korpuss ir alumīnija, ar izmēriem, kas atbilst kredītkartes lielumam.

Sliktā ziņa – T7 Touch ir dārgāks nekā jebkurš Samsung SATA un NVMe modelis, un veco portatīvā diska versiju – Samsung T5 – var iegādāties pat par 20% lētāk. Bet neaizmirstiet, ka T7 Touch gadījumā ražotājs piedāvā ne tikai ātrāku, bet arī funkcionālāku modeli. Tiem, kas vēlas ietaupīt gada beigās tiks piedāvāta T7 modifikācija bez biometriskā sensora, būs būs lētāka nekā T7 Touch.

Pārnēsājamā Samsung SSD T7 Touch ārējā diska apskats

Izskats

Ārēji T7 Touch ir līdzīgs T5, tas ir tikai nedaudz lielāks un nedaudz smagāks. Izmēri ir 85 × 57 × 8 mm, un svars ir 58 g, savukārt iepriekšējā versija bija par centimetru īsāka un par 7 gramiem vieglāka. T7 Touch gan ir par 2,5 mm plānāks, kas ļaus vieglāk ieslīdēt šaurās kabatās.

Korpusa konstrukcijā tiek izmantots alumīnijs, tā ārējais korpuss ir viengabalains ar noapaļotiem stūriem, kas nosaka T7 Touch augsto mehānisko izturību. Līdzīgi izstrādātu T5  modeli varētu bez problēmām pārbraukt automašīna, šķiet, ka T7 Touch ir gatavs arī šādiem testiem. Bet pats Samsung tikai pieticīgi runā par jaunuma spēju izturēt kritienus no augstuma līdz diviem metriem. Vizuāli SSD korpuss šķiet trausls, taču mūsu testu laikā uz virsmas mēs neatradām nekādas skrambas vai citas nodiluma pazīmes. SSD iekšējais dizains apvienojumā ar metāla korpusu nodrošināja lielisku siltuma izkliedi. SSD sasila līdz 40 ° C  maksimālās slodzes laikā.

Tiesa, ir kāda nianse: diskam joprojām nav aizsardzības pret ūdeni un putekļiem, tāpēc daži mehāniskās konstrukcijas vājie punkti joprojām ir saglabājušies.

T7 Touch tiek piedāvāts divās krāsās – melnā vai sudrabainā. Zilās, sarkanās un zelta krāsas, ar kurām Samsung eksperimentēja ar T5, nākamās paaudzes diskos nebūs. Kopumā jaunā SSD izskatā nav īpašu dizaina pārsteigumu, tā augšējo virsmu rotā Samsung logotips un pirkstu nospiedumu sensors, kas apvilkts ar kvadrātveida rāmi. Rāmis kalpo arī kā statusa indikators: kad diskdzinis ir savienots ar datoru, tas iedegas zilā krāsā un izdziest pēc apmēram 10 sekundēm. Sazinoties ar SSD, indikators ar sensoru pārvietojas pa riņķi, un, kad SSD ir bloķēts, rāmis nomirgo vairākas reizes.

Datu pārraide Samsung T7 Touch tiek veikta ar C tipa USB spraudni, caur kuru diskdzinis arī saņem papildu strāvu. Tāpat kā visiem līdzīgiem ārējiem SSD, T7 Touch nav nepieciešams papildu barošanas savienojums, tam pietiek ar to , ko nodrošina USB ports. Patēriņš pat intensīvas slodzes gadījumā nepārsniedz 4,5 vatus.

Piegādes komplektā ar diskdzini ir iekļauti divi USB kabeļi: viens C tipa USB ↔ C tipa USB, otrs C tips USB → A tips USB. Tādējādi Samsung ir parūpējies par tiem lietotājiem, kuru datoriem joprojām nav C tipa USB portu. Viņi varēs izmantot T7 Touch tieši ārpus ierīces, neiegādājoties papildu adapterus vai vadus. Kabeļu garums sasniedz aptuveni 40 cm, tāpēc disku var ērti savienot ne tikai ar korpusa priekšējo paneli, bet arī ar “liela” galddatora aizmugurējiem portiem.

Samsung ārējais cietais disks ar pirksta nospiedumu

Specifikācijas

Samsung T7 Touch klāstā ir trīs veidu diski ar ietilpību 500 GB, 1 TB vai 2 TB. Ieteicamās cenas ir noteiktas diezgan augstā līmenī: 500GB modelim cena būs aptuveni 130 eiro robežās, bet diviem citiem attiecīgi – 240 un 400 eiro. Dārgi? Jā, bet neaizmirstiet, diskiem ir NVMe diskdzinis un biometrisks sensors.

Visiem trīs diskiem ražotājs uzrāda vienādus ātrumus – un tas nemaz nav pārsteidzoši, ņemot vērā, ka tiem ir USB 3.2 Gen 2 saskarne, nevis kaut kas cits. Faktiski lineārās nolasīšanas ātrums 1050 MB/s līmenī un lineārais ieraksta ātrums – 1000 MB/s.

Interesants punkts raksturlielumos ir garantijas laiks. Šajā gadījumā tas tiek noteikts uz trim gadiem, savukārt lielākajai daļai Samsung disku tiek dota piecu gadu garantija. Bet, no otras puses, T7 Touch maksimālais atļautais ierakstīšanas apjoms vispār netiek noteikts – šo SSD ir atļauts izmantot ar jebkuru scenāriju.

Īsāks garantijas laiks nav iemesls aizdomām par Samsung ietaupījumu uz zibatmiņu. Jaunajā portatīvajā diskā, tāpat kā T5, tiek izmantots patentēts trīsdimensiju TLC V-NAND, kas pēc mūsdienu standartiem ir diezgan uzticams.

Diskdzinis tiek piegādāts formatētā formā ar failu sistēmu exFAT, kas nodrošina maksimālu saderību ar dažādām ierīcēm un operētājsistēmām. Jo īpaši T7 Touch var savienot ne tikai ar personālajiem datoriem (PC vai Apple), bet arī ar mobilajiem tālruņiem, spēļu konsolēm, televizoriem un citām ierīcēm.

Pārnēsājamā Samsung SSD T7 Touch ārējā diska apskats

Programmatūra

Bez programmatūras nevarēsiet iztikt. Šifrēšanas procesa sākšanai ir nepieciešama Samsung utilītprogramma. Tāpēc T7 Touch tiek piedāvāta programma Samsung Portable SSD, kas ir ierakstīta pašā diskdzinī Windows, MacOS un Android versijās. Ar to ierīcē tiek aktivizēta datu šifrēšana, iestatītas paroles un pirkstu nospiedumi. Samsung Portable SSD utilīta ir paredzēta tikai datu aizsardzības procesa iestatīšanai un nepiedāvā nekādas citas funkcijas.

Lai iespējotu šifrēšanu un  dotu jums iespēju to atbloķēt ar vienu pirksta pieskārienu, vispirms ir jāiestata parole. Pirkstu nospiedumu autentifikācija ir izvēles papildinājums, kas var aizstāt paroles ievadi. Pirkstu nospiedumu izmantošana ir daudz ērtāka, kaut arī potenciāli pirkstu nospiedumi tiek uzskatīti par mazāk uzticamu veidu, kā aizsargāt konfidenciālu informāciju. Kopumā T7 Touch var iegaumēt četrus dažādus pirkstu nospiedumus, tāpēc ir iespēja dalīties ar šo disku nelielā komandā.

Kas T7 Touch – vēderā?

Iepriekšējam Samsung SSD T5 ārējam diskam bija USB interfeiss un iekšpusē bija divas lietas: mSATA diskdzinis un adapteris no mSATA uz USB 3.2 Gen 2. Tagad T7 Touch pamatā ir NVMe diskdzinis. Tomēr tas nenozīmē, ka iekšpusē atkal ir divi neatkarīgi mezgli. Jaunais SSD ir samontēts uz vienas iespiedshēmas pamata, tas ir monolīts produkts. T7 Touch balstās uz divām mikroshēmām: viena ir Samsung Pablo NVMe kontrolieris, bet otra – USB-NVMe tilts ASMedia ASM2362.

Uz iespiedshēmas var pamanīt lielu skaitu kondensatoru: Kompānija Samsung ir parūpējusies, ka tad, kad strāva tiek izslēgta, kontrolierim vienmēr ir laiks pabeigt visas sāktās darbības. Citiem vārdiem sakot, nav jābaidās par datu drošību, ja SSD nepareizā brīdī tiek atvienots no datora.

T7 Touch ārējā korpusā nav pirkstu nospiedumu sensora – tas ir iebūvēts pašā ierīcē. Un tas nozīmē, ka tad, kad Samsung izlaidīs T7 bez biometriskas autentifikācijas, tiks izmantotas tās pašas komponentes. Citiem vārdiem sakot, lētākam ārējam SSD, kas tirgū parādīsies nedaudz vēlāk, nevajadzētu atšķirties veiktspējas ziņā.

Runājot par T7 Touch dizainu, jāatzīmē, ka ievērojama daļa brīvas vietas korpusa iekšpusē ir piepildīta ar kādu siltumu vadošu materiālu, termospilvenu. Tā kā ārējais korpuss ir izgatavots no alumīnija, tas palīdz uzturēt zemu temperatūru. Turklāt Samsung informē, ka termo spilvens ir izgatavots no īpaša materiāla ePCM (Encapsulated Phase Change Material), kam ir ne tikai laba siltumvadītspēja, bet arī augsta siltumietilpība. Veiktie pasākumi siltuma izkliedēšanai patiešām dod rezultātu. Pat aktīvas lietošanas laikā piedziņas korpuss nekļūst karstāks par 40 grādiem.

Veiktspēja

Testiem es izmantoju datoru ar AMD Ryzen 9 3900X‎ procesoru un ASRock X570 Taichi mātesplati. Šīs platformas izvēle ir saistīta ar faktu, ka Ryzen 3000 procesoriem ir USB 3.2 Gen 2 portu atbalsts, un to darbībai nav nepieciešami papildu kontrolieri. 10 Gigabitu USB porti mūsdienu AMD platformās ir bez papildus saitēm, kas varētu ietekmēt mērījumu rezultātus.

Samsung T7 Veiktspeja

Jaunajam Samsung T7 Touch ir uzlabots datu pārraides ātrums, bet, ja es teiktu, ka iepriekšējais T5 modelis būtu nekam nederīgs un lēns, es melotu. Faktiski T7 ir uzlabots tikai lasīšanas un rakstīšanas ātrums.  Veiktspējas pieaugums – par aptuveni 40%. Jā, T7 Touch gandrīz divreiz pārsniedz maksimālo lineāro lasīšanas ātrumu, taču testa laikā tiek veikti ļoti daudz pieprasījumu, kas nav raksturīgi reāliem apstākļiem. Patiesībā lasīšanas un rakstīšanas ātrums, ko redzēs vairums lietotāju, T7 Touch ikdienas operācijās ar failiem ir tuvu 700 MB / s, savukārt T5 var lasīt un rakstīt datus ar ātrumu 500 MB / s. Tā var apkopot ar CrystalDiskMark iegūtos rezultātus.

Ja mēs pievēršam uzmanību mazo bloku operāciju apstrādes ātrumam, tad šajā rādītājā T7 Touch ir pat ievērojami lēnāks par tā priekšgājēju. Ir skaidrs, ka darbības ar maziem blokiem ir absolūti netipiskas SSD savienojumā ar USB, taču regresija šajā virzienā ir nedaudz satraucoša. Iemesls ir saprotams, ja atceramies T7 Touch koplektāciju. Jā, Dienvidkorejas inženieri ir samainījuši SATA SSD, kas kalpoja par T5 bāzi, ar formāli modernāku NVMe disku. Tomēr problēma ir detaļās: stabils un produktīvs SATA modelis ir aizstāts ar risinājumu, kuru varētu attiecināt uz budžeta NVMe SSD. Bez bufera, ar mazu paralēlisma pakāpi zibatmiņa. NAND gala ierīču jauda ir 512 Gb, un tas viss neļauj tam attīstīt augstu veiktspēju mazo bloku apstrādei.

Tomēr to nevajadzētu uzskatīt par nopietnu problēmu. Tām vajadzībām, kurām parasti tiek izmantoti ārējie SSD, tas ir, datu pārsūtīšanai, T7 Touch lielisks risinājums. Patiešām, rakstot un lasot lielu informācijas daudzumu, kas vairumā gadījumu ir lineāras darbības, tas būs ātrāks nekā vairums citu tirgū esošo USB SSD, sakarā ar to, ka tas neizmanto lēno SATA interfeisu.

Papildus testi ar ATTO Disk Benchmark tikai apstiprina sacīto. Samsung T7 Touch sāk parādīt labu lasīšanas un rakstīšanas ātrumu, pārsniedzot 500 MB/s līmeni, kas raksturīgs vidējam ārējam SSD, pat ja pieprasījumu daudzums palielinās līdz 128–256 KB.

ATTODiskBenchmark tests T7

Tomēr pat šajā testā T7 Touch veiktspēja izrādās zemāka par T7 Touch specifikācijā solīto 1 GB/s – robežu, ko nosaka interfeisa USB 3.2 Gen 2 joslas platums. Tas nozīmē, ka Samsung ir atstājis zināmu plaisu ārējo USB SSD disku veiktspējas griestiem un konkurenti var to izmantot. Citiem vārdiem sakot, es nebūšu pārsteigts, ja tirgū parādīsies ātrāki SSD ar USB 3.2 Gen 2 interfeisu nekā T7 Touch, tomēr šāda hipotētiska modeļa priekšrocība jebkurā gadījumā nevar būt ievērojama.

Secinājums

Balstoties uz testēšanas rezultātiem, es nevaru apgalvot, ka Samsung T7 Touch ir ātrākais ārējais SSD 10 Gigabit USB 3.2 Gen 2. Šoreiz Dienvidkorejas inženieri no esošās saskarnes nav tomēr izspieduši visu sulu. Lai arī T7 Touch pamatā ir NVMe kontrolieris, kopumā platforma ir vienkāršota, kuru dēļ Samsung konkurentiem ir ļoti reāla iespēja piedāvāt risinājumus ar labāku ātrumu.

Neskatoties uz to, T7 Touch tik un tā tiks galā ar failu kopēšanu ātrāk nekā jebkurš iepriekšējās paaudzes USB SSD, kas izmantoja SATA, nevis NVMe kontrolierus. Turklāt, lai operāciju ātrumu ar T7 Touch netiktu ierobežotas, datoram, kuram ir pievienots šis SSD, jābūt aprīkotam ar pietiekami ātru cieto diska apakšsistēmu – NVMe SSD.

Samsung T7 Touch noteikti ir piemērots lielu failu, piemēram, fotoattēlu, video vai citas informācijas, glabāšanai un pārsūtīšanai. Turklāt tas var lepoties ar divām neapstrīdamām priekšrocībām. Pirmkārt, daudzpusīgums, kas izpaužas spējā to viegli savienot ar dažādām ierīcēm. Un, otrkārt, ērta glabātās informācijas kriptogrāfiska aizsardzība ar pirkstu nospiedumu atbloķēšanai, kas darbojas aparatūras līmenī un neprasa papildu programmatūras izmantošanu.

T7 Touch aizrauj arī ar funkciju apvienojumu, jo Samsung ir ievērojami uzlabojis gan sava iepriekšējā USB atmiņas modeļa T5 veiktspēju, gan funkcionalitāti, un tagad tas piedāvā nepārprotami augstākas klases produktu, tiesa, ievērojami dārgāk.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top