Visas ziņas

Tesla anulēs transportlīdzekļa garantiju, ja to mēģinās izmantot kā enerģijas avotu

Kā zaudēt Tesla garantiju

Slikti laikapstākļi dažos ASV reģionos ir izraisījuši elektoenerģijas deficītu un tam sekojošu atslēgšanu. Tādos apstākļos dažiem elektromobiļu īpašniekiem ir radusies ideja tos izmantot kā mājas elektrotīkla rezerves enerģijas avotu. Kompānija Tesla sola anulēt elektroauto garantiju, ja to mēģinās izmantot kā enerģijas avotu mājai.

Lai gan Tesla elektromobiļi nav aprīkoti ar divvirzienu uzlādi, kas nodrošina iespēju automašīnas pievienot kā elektroierīču vai visas mājas enerģijas avotu, patiesībā to var izdarīt.

Būtībā viss reducējas elektromobiļa akumulatora pievienošanā elektrotīklam, izmantojot pietiekami jaudīgu invertoru. Šo metodi Facebook aprakstījis viens no Tesla elektromobiļu īpašnieku grupas Portlendā dalībniekiem. Viņš ieteicis izmantot pēc iespējas īsākus vadus starp bateriju un invertoru – un pat nosaucis konkrētu invertora modeli. Pēc viņa sacītā – ar baterijas uzlādi pietiek, lai nepieciešamākās mājas elektroierīces darbotos pāris stundas.

Sākumā viss bija labi, taču drīz vien automašīnas datorsistēma brīdināja par baterijas maiņas nepieciešamību. Tesla autoservisa centra darbinieki teica, ka baterija ir jāmaina, bet garantiju anulēja, jo ierīci un aprakstu arī viņi bija atraduši minētajā Facebook grupā.

Tesla garantijas nosacījumos patiešām ir aizliegts izmantot elektromobīli “kā stacionāru enerģijas avotu”.

 

Avots: Electrek

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top