Tehnoloģijas

Tesla īpašnieks publicējis video ar nelegāli nopludināta autopilota beta versijas izmantošanu Kijevā

Tesla ar internetā nopludinātu autopilotu

Bettorodrigues/Depositphotos

Tesla Full Self-Driving (FSD) autopilota beta versija noplūdusi internetā un sākusi izplatīties hakeru kopienā. Par to raksta  Electrek, atsaucoties uz nenosauktiem avotiem.

Saskaņā ar informāciju – programmatūras aparatūras binārie faili izplatās Tesla piekļuves kopienā, kas ļauj izmantot root tiesības FSD aktivizācijai jebkurā kompānijas elektroauto neatkarīgi no reģiona.

Ukrainā elektromobiļa īpašnieks publicējis video ar autopilota beta versijas izmantošanu Kijevā. Jāatzīmē, ka Tesla izstrādā FSD tikai ASV tirgum un nav to adaptējusi citām valstīm, kur darbojas atšķirīgas ceļa zīmes un braukšanas noteikumi.

Publicētajā videoklipā programmatūrai rodas tomēr dažas grūtības ar apkārtējās vides saprašanu. Tas var būt saistīts ar to, ka FSD nepaļaujas uz augstas izšķirtspējas kartēm un ģeobloķēšanu. Tā vietā Tesla cenšas izveidot autopilotu uz datora redzes un neironu tīklu pamata, kas teorētiski varētu orientēties jebkurā vidē.

Elektroauto tomēr tika galā ar vairākām situācijām nepazīstamā pilsētā: bezpilotnieks precīzi atpazina luksofora signālus, ceļa apzīmējumus, patstāvīgi pagriezās krustojumos un palaida pretim braucošos automobiļus.

Izmantota tika 2021. gada 4. martā iznākušā versija FSD 8.2. Saskaņā ar mediju datiem – hakeru rokās nonākusi arī jaunākā – devītā autopilota versija.

Kompānija FSD noplūdi nav komentējusi.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top