Visas ziņas

Elektroauto uzlādes robota prototips no VW

Elektroauto uzlādes robots

Foto: VW

Kompānija Volkswagen (VW) prezentējusi autonoma elektromobiļu uzlādes robota prototipu. Tā ir koncepcijas praktiskā realizācija, kuru autoražotājs lolojis vairākus gadus.

Ar līdzstrāvas uzlādes sistēmu aprīkota robota ideja ir tāda, ka akumulatoru blokus iespējams transportēt uz novietotiem elektromobiļiem un tos uzlādēt – kamēr tie atrodas stāvvietā. Tāds veids varētu noderēt lielos dzīvojamos kompleksos – novēršot nepieciešamību aprīkot katru pazemes garāžas  stāvvietu ar uzlādes staciju.

Pats ražotājs autonomās uzlādes sistēmas darbību raksturo šādi:

“Uzlādes robots, kuru aktivizē, izmantojot lietotni vai Car-to-X savienojumu, darbojas pilnīgi autonomi. Tas patstāvīgi dodas pie automašīnas un mijiedarbojas ar to: sākot ar uzlādes savienotāja vāciņa atvēršanu un beidzot ar dakšas pievienošanu un atvienošanu. Viss uzlādes process notiek, cilvēkam nepiedaloties. Lai vienlaikus uzlādētu vairākus transportlīdzekļus – mobilais robots pārvieto mobilo enerģijas uzkrājēju pie transportlīdzekļa un to pievieno, lai uzlādētu transportlīdzekli, pēc tam procesu atkārto, lai uzlādētu citus transportlīdzekļus. Kad automašīna ir pilnībā uzlādēta – tad robots patstāvīgi paņem mobilo enerģijas uzkrājēju un atdod to atpakaļ centrālajā uzlādes stacijā”.

Iepriekš kompānija paziņoja, ka viena akumulatora bloka jauda ir 25 kW·h. Tiek atbalstīta arī ātra uzlāde. Uzlādes robots vienlaikus var pārvietot vairākus akumulatoru blokus.

VW šobrīd izvērtē izstrādes ieviešanas lietderību tirgū.

Video – elektroauto uzlādes robots

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top