Tehnoloģijas

Volkswagen paplašina ID.4 klāstu Latvijā

Volkswagen paplašina ID.4 klāstu Latvijā

No šodienas Volkswagen Latvijā piedāvā ID.4 bāzes modeli ar 55 kWh akumulatoru, kas spēj nodrošināt nobraukšanas distanci ar vienu uzlādi līdz 340 km (WLTP), par pievilcīgu cenu – 39 400 eiro ar PVN. Tajā pat laikā ID.4 klāstā tagad tiek piedāvāts arī sportiskais pilnpiedziņas modelis ID.4 GTX ar sākuma cenu Latvijā 54 255 eiro ar PVN.

4,58 metrus garais ID.4 veidots uz Volkswagen slavenās elektrisko automobiļu platformas MEB, pateicoties kurai šī apvidus auto interjera ietilpība ir līdzvērtīga nākamajai automobiļu klasei. Minimālisma interjeru papildina premium apdares materiāli, vadības ierīces bez pogām un ar skārienjutīgu ekrānu, kā arī jaunākās tehnoloģijas. Atkarībā no aizmugurējo sēdekļu atzveltņu pozīcijas, bagāžas nodalījuma ietilpība ir no 543 līdz 1575 litriem. Pēc pieprasījuma Volkswagen aprīko ID.4 ar piekabes āķi, kura vilktspēja ir līdz 1 000 kilogramiem (bremzējot 12 grādu slīpumā) vai līdz 1 200 kilogramiem (pilnpiedziņas versijai GTX).

ID.4 piedāvā šobrīd tirgū modernākās tehnoloģijas: ID.Light intuitīvo asistentu, inovatīvu paplašinātās realitātes displeju, kas saplūst ar realitāti – piemēram, navigācijas sistēmas pagrieziena bultas parādās autovadītāja redzes laukā aptuveni 10 metrus priekšā automobilim –, bezvadu Apple Carplay un Android Auto satura atspoguļošanu no telefona, kā arī daudz ko citu. Turklāt Volkswagen ID. automobiļu īpašniekiem nodrošinās tiešsaistes jeb over-the-air atjauninājumus reizi trīs mēnešos. Papildus programmatūras veiktspējas optimizēšanai šie atjauninājumi var arī ietvert jaunas funkcijas un pielāgošanas iespējas. Tādējādi klients spēj regulāri attālināti lejupielādēt atjauninājumus pēc automašīnas iegādes bez nepieciešamības doties pie dīlera.

ID.4 ar 55 kWh akumulatoru tiek piedāvāts divās jaudas versijās: 109 kW (149 ZS) vai 125 kW (170 ZS), kuras nodrošina nobraukšanas distanci līdz 340 km (WLTP) ar vienu uzlādes reizi.

Visi ID.4 modeļi aprīkoti ar CCS lādēšanas kontaktligzdu ātrai līdzstrāvas (DC) uzlādei. Standarta līdzstrāvas uzlādes ātrums 55kWh akumulatoram ir 50kW, ko ir iespējams palielināt līdz 100kW.

ID.4 GTX kopumā spēj sniegt 220 kW1 (299 ZS) jaudu, kā arī ir vienīgais modelis, kas nodrošina visu riteņu piedziņu. Akumulators uzglabā līdz 77 kWh enerģijas (neto), kas reālos braukšanas apstākļos var nodrošināt nobraukumu līdz 480 kilometriem (WLTP ciklā). Ar maksimālo uzlādes jaudu 125 kW automobiļa akumulatoru iespējams uzlādēt vien 30 minūtēs, lai veiktu vēl 300 km distanci.

ID.4, tāpat kā visi ID. klāsta modeļi, tiek ražoti un piegādāti klientiem ar CO2 neitrālu bilanci. Tādējādi, ja klients turpina izmantot videi draudzīgu enerģiju sava automobiļa uzlādei, viņš pārvietojas ar patiesi ilgtspējīgu transportlīdzekli.

ID.4 Latvijā pieejams kopš marta beigām un ir izpelnījies lielu klientu interesi – tas ir pieprasītākais modelis izmēģinājuma braucieniem pie Volkswagen dīleriem visā valstī.

1Maksimālajai jaudai augstsprieguma akumulatoram nepieciešama īpaša  temperatūra no 23 līdz 50 °C un akumulatora uzlādes stāvoklis > 88%.

ID.4 cenu lapa pieejama šeit: ID4cenas

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top