Visas ziņas

Zviedrijas banka pabeigusi digitālās kronas pilotizmēģinājumu pirmo fāzi

Zviedrijas nacionālā banka tertē CBDC testē

Foto: Stokholma – Sini-Meri Iivari / Pixabay

Nacionālo digitālo valūtu (CBDC) tehnoloģijai ir nepieciešama tālāka izstrāde, jo īpaši mērogojamības aspektā. Šādi secinājumi ietverti Riksbank pārskatā par digitālās kronas testēšanas pirmās fāzes rezultātiem.

Regulators uzmodelējis potenciālās CBDC sistēmas galvenos aspektus – tostarp likviditātes sadalījumu caur paredzamajiem starpniekiem, izmantojot RIX norēķinu sistēmu. Izmēģinājumu ietvaros Riksbank izveidoja arī gala lietotājus un maksājumu lietotnes. Projekts bāzējas Corda blokķēdē R3.

“Digitālās kronas pirmajā posmā testētais risinājums atbilst tehniskajā uzdevumā aprakstītajām veiktspējas prasībām. Rezultāti iegūti ierobežotā testēšanas vidē. Tehnoloģijas spēja pārvaldīt mazumtirdzniecības maksājumus lielos apmēros prasa turpmākus pētījumus un izmēģinājumus”, – teikts ziņojumā.

Centrālā banka atzīmēja arī dažas konfidencialitātes problēmām. Regulators uzsvēra, ka saskaņā ar likumiem par banku noslēpumu – darījumā ietvertajai informācijai ir jābūt aizsargātai. Personas datu atklāšana nodēvēta kā nepieļaujama.

Digitālās kronas projekta vadītājs Mitra Sundbergs atzīmēja nepieciešamību izveidot jaunu tiesisko bāzi CBDC izmantošanai. Pēc viņa teiktā – testēšana varētu ilgt līdz 2026. gadam, ņemot vērā to problēmu kompleksu, kas būs jārisina.

Riksbank pagarinās vienošanos ar projekta tehnisko konsultantu – konsaltinga kompāniju Accenture.

Otrā izmēģinājumu fāze koncentrēsies uz potenciālajiem digitālās kronas piegādātājiem, tās uzglabāšanas metodēm un efektivitāti mazumtirdzniecības maksājumos. Pētnieki pārbaudīs arī CBDC autonomo funkcionalitāti un integrāciju ar tirdzniecības vietu termināļiem.

Atgādinām – par Zviedrijas plāniem palaist digitālo valūtu pirmo reizi kļuva zināms 2016. gadā.

 

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top